چقدر پول با خودمون به آمریکا بیاریم؟

قبل از هر چیز سال نو و رسیدن بهار رو به تمام دوستان عزیز تبریک میگیم و امیدواریم سال جدید برای همه سال سلامت و تندرستی و رسیدن به آرزوهاشون باشه.

این پست در مورد سوالی هست که هیچکس به ما درموردش جواب مشخصی نداد و واقعا" جواب دادن بهش سخته و برای هر نفر متفاوته. پس اجازه بدید با هزینه ها و درامدها شروع کنیم تا هر کسی بسته به شرایط خودش تصمیم بگیره.البته این اطلاعات راجع به ایالت Californiaاست و امکان داره در ایالت های دیگه مختلف باشه.اینورا اجاره یه آپارتمانه یک خوابه بسته به موقعیتش از 1200$ شروع میشه و میره بالا البته Guest House  هایی هم هست که میشه با قیمت پایین تری هم اجاره کرد ولی اینجا طبیعتش اینطوری که هر چقدر پول بدی همونقدر هم آش میخوری.وقتی اجاره آپارتمانتون بالاست معنیش این هست که اونورا کار زیاد پیدا میشه و محیطش هم خوب هست البته بعضی از شهرها هستن که رفتن و دیدنشون رو توصیه نمی کنم  برای مثال ”compton, Ingle woods, Downy”  از شهرهایی هستن که سیاها اونجا زندگی میکنن و فرهنگهای مخصوص به خودشون رو دارن.

از هزینه های دیگه همون قبضها یا "Bills" هستند.کمترین هزینه موبایل برای پکیج دو نفری یعنی داشتن دو خط تلفن با حساب مشترک با انواع taxتقریبا $70در ماه هست که بسته به شرکت تلفنی که انتخاب میکنید و نوع پکیج مقدار دقیقه هاتون مشخص میشه که معمولا بین 550 تا 700 دقیقه هست البته روزهای تعطیل مجانیه و اگه به هم تلفن کنید هم مجانیه.اسم شرکت های تلفن رو هم براتون می نویسم تا اگه خواستید بتونید از اینترنت پلان هاشون رو نگاه کنید.Sprint ,Verizon ,At&t ,Tmobile  در مورد موبایل این رو هم بگم که حتی اگه کسی به شما تلفن کنه و یا شما به کسی تلفن کنید از دقیقه های موبایلتون کم میشه و اگه بیشتر از دقیقه های پلانتون صحبت کنید به ازای هر دقیقه 50 تا 60 سنت به حسابتون مینویسن.یکی دیگه از خرجها  جناب ادیسون هست که اینجا حسابی کارو کاسبی راه انداخته .هزینه قبض برق رو هر ماه 60 دلار در نظر بگیرید برای کانالای تلویزیون هم با ید پول بدید .برای کانالهای بیسیک هر ماه حدود 30 دلار و اگه میخواید کانالهای بیشتری نگاه کنید باید بیشتر پول بدید تا چی؟ تا بیشتر آش بخورید.برای کابل اینترنت هم اگه همسایه های خوبی داشته باشید میتونید تا مدتی که یک دلار همون معنی هزار تومان خودمون رو براتون میده استفاده کنید ولی بعدش میتونید با ماهی 30 دلار اینترنت خوبم داشته باشید و اما میرسیم به بیمه ماشین که در حدود 300 دلار برا 6 ماه هست هزینه خورد و خوراک رو هم حدود حداقل 200 دلار در ماه در نظر بگیرید که البته هر چقدر بیرون کمتر غذا بخورید مسلما خونه چی؟ آفرین آش بیشتر میخورید.

ضمنا بعضی آپارتمانها برای بردن garbage که همون میشه آشغال خودمون ماهی 10 دلار حساب میکنن.بیشتر آپارتمانای اینجا اجاقشون برقی هست و گاز ندارن اگه آپارتمان شما گاز داشت حدود 30 دلار هم برای اون محبت میکنید. خوب بچه ها اگه تا حالا سکته نکردید یه کمم صبر کنید که تو پست بعدی به جاهای خوبش یعنی در امدها میرسیم.تا اینجای مطلب رو داشته باشید تا پست بعدی .     

/ 4 نظر / 92 بازدید
خسرو

سلام سال نو تون مبارک باشه. اطلاعات بسیار جالبی بود اینجوری خیال آدم راحت میشه و یک حدودی دستش میاد . خیلی ممنونیم. و اینکه واقعا زحمت کشیدید و فارسی تایپ کردید. خیلی عالیه. منتظر بقیه مطلب هستیم[دست][گل]

مهدی

ایدین وعرفان عزیزم سلام: سایت شما وقعا جالبه البته قبل از این که از نظر اطلاعات درمورد لاتاری نظر من جلب کرده باشه بیشتر به خاطر حس قشنگتون که حاضر شدید به تنهایی وبدون هیچ چشمداشتی فقط به نیت کمک به هموطنانتون این همه زحمت را متقبل بشید ,من واقعا مجذوب خودش کرده. صمیمانه از شما تشکر میکنم و از خدا براتون ارزوی سلامتی و پیروزی در هر کجای دنیا که هستید دارم .[گل][گل]

HGH

سلام. بیصبرانه منتظر پست بعدی شما درباره کار پیدا کردن و درامد هستیم.

آیدین و عرفان

اچ جی اچ ،مهدی و خسرو عزیز از کامنتهاتون واقعا ممنون امیدوارم با پست جدید تونسته باشیم جواب تعدادی از سوالات رو بدیم.