شاید یه کم نفرت

می دونم که مدت زیادی از پست قبلی میگذره و باید بگم که دلیلش هم میتونه همون پست قبلی باشه. یه مدته که واقعا سر در گم هستیم شاید به مرحله دوم اومدن به آمریکا که همون نفرت از امریکا هست رسیدیم. امروزا کار خیلی کم شده و از شانس ماها اقتصاد آمریکا هم اوضاعش حسابی خرابه. برای من خیلی جالب هست که تو کشوری با این عظمت وقتی یک جمله در موردش میگن در همه جاش صدق میکنه مثلا میگن کار کم پیدا میشه، معنیش این هست که در کل آمریکا موقعیت کاری کم شده.

من فکر میکنم دلیل اصلیش اقتصاد سالم هست و مدیریت کم نظیری که در کل کشور برقراره. دلم خیلی برای ایران میسوزه که مفت داریم از دستش میدیم و خودمون هم نمیدونیم. هر چقدر که آدم بیشتر در آمریکا زندگی میکنه بیشتر متوجه چیزایی که در ایران از دستش دادیم میشه.

اینجا اگه کسی میخواد موفق بشه باید سخت کار کنه ولی در ایران اگه از یه جایی پول بیاری و خودت فقط یه کم استعداد داشته باشی میتونی پول خوبی بدست بیاری البته باید یه اعصاب فولادی هم داشته باشی تا به چرت و پرت اداره ها و حتی مردم گوش کنی.

وقتی از ایران برگشتیم برای من ابهت آمریکا اون ابهتی که اول داشتیم میومدیم رو نداشت ولی از اینکه دوباره احساس میکردم آدم هستم و بهم احترام میذارن خیلی خوشحال بودم از اینکه دیگه مجبور نبودم صدای بوق ماشینا و صدای احمقانه کسایی رو که تو خیابون میزدن تو سرشون و به خیال خودشون عزاداری میکردن رو بشنوم، دیگه مجبور نبودم هر هفته کفشام رو تمیز کنم و برای خریدن یه پیراهن ساده به فروشنده التماس کنم که اونو یه بار بپوشم. ولی ناراحت بودم از اینکه وطنم رو با تمام حس قشنگش، مردمم رو با فرهنگی که باهاش بزرگ شدم و کوههای سهند و سبلان و دوستهام رو که برام حالا دیگه تبدیل به خاطره شدن رو ترک کنم.

چرا باید نتونم با تمام این خوبیها و مشکلات حل شده پیش مردمم زندگی کنم. چرا هیچکس نمیفهمه که درد ایران فقط و فقط از نبود مدیریت صحیح هست و بس.

آمریکا خوب هست اگر وطنی نداشته باشید، یعنی اینطور بگم که اگر به جایی و کسی تعلق نداشته باشید.

مردم اینجا عشق رو دوست داشتن رو و حتی کمک کردن رو خیلی متفاوت از چیزی که در فرهنگ ما هست ابراز میکنن و فهمیدن و درک کردن این موضوع زمان میبره. عاشق شدن و زندگی رو شروع کردن در  آمریکا معنی و مفهوم دیگه ای داره، واقعا ماها چقدر راضی هستیم بچه هامون با این فرهنگ بزرگ بشن؟ واقعا میتونیم تحمل کنیم؟

ولی چیزی که هست آزادی از نوع ایرانیه، از دید کسی که در آمریکا زندگی میکنه آزادی مالی وجود نداره یعنی یک سری قدرتهای مالی و سیاسی همه مردم رو در خودشون حل کردن ولی با دادن رفاه نسبی و البته منطقی.

نمیدونم باید چی بگم این روزا به قول سعید یه کم تعطیل بودم  ولی در اولین فرصت بازم سعی میکنم که بنویسم، کامنت یادتون نره

/ 25 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آیدین و عرفان

احمد و بهزاد عزیز واقعا ممنونم که اینقدر صادقانه و پر محتوا نوشتید. زندگی در آمریکا هم مشکلات خودش رو داره و من مطمئنم اگه بیاید اینجا بعد از پیدا کردن خونه یه استراحت حسابی خواهید داشت البته بدون صدای بوق ماشینا. موفق باشید.

آرین

سلام به همه عزيزان من در ارديبهشت ماه مدارك سري اول رو فرستادم.شماره پروندم هم بين 12000 تا12500 هست که نمي دونم خوبه يا بده از بين شما ها مخصوصا اون عزيزاني كه رفتن سفارت براي مصاحبه اگه كسي حاضر بشه كه يه شکاره تماسي به من بده تا سئوالاتم بپرسم خيلي ممنون مي شم. البته قول مي دم كه زياد مزاحم نشم باز هم از لطفتون پيشاپيش ممنون آرين 09124183081 [چشمک]

افسانه و محمد رضا

سلام عرفان جان! امیدوارم که حال تو و همسرت خوب باشه .امروز وقتی دیدم یه پست جدید گذاشته ای خیلی خوشحال شدم .راستش هر روز چک می کردم ولی دیگه دیدم نمی نویسی به همین خاطر تقریبا ده روز بکبار چک می کردم .لطفا درباره امریکا برامون بیشتر بنویس تابیشتر اشنا بشیم.المیرا و سمیرا هم بهت سلام می رسونن.

بهروز

آیدین وعرفان عزیزم باور کنید که هیچ جای دنیا به بی قانونی ایران نیست الان در امریکا اگر شما در لاین خودت رانندگی نکنی یا با سرعت کمتر از حد مجاز در اتوبان حرکت کنی امکان تصادف زیاد هست این یعنی سیستم ولی در ایران کجا از این خبرهاست رانندگی الله بختکی بدون رعایت حق تقدم اینجا سگها هم پشت چراغ قرمز توقف میکنند ولی در ایران از این خبرها نیست

بهروز

آیدین وعرفان عزیزم باور کنید که هیچ جای دنیا به بی قانونی ایران نیست الان در امریکا اگر شما در لاین خودت رانندگی نکنی یا با سرعت کمتر از حد مجاز در اتوبان حرکت کنی امکان تصادف زیاد هست این یعنی سیستم ولی در ایران کجا از این خبرهاست رانندگی الله بختکی بدون رعایت حق تقدم اینجا سگها هم پشت چراغ قرمز توقف میکنند ولی در ایران از این خبرها نیست

بهزاد

سلام من به مشکل خوردم زمان مصاحبه مدارک اسپانسر منو ناکافی دونستن و ازم خواستن که اسپانسر دوم معرفی کنم.کلیرنس من هم اومده و تا 18 سپتامبر مهلت دارم هنوز نتونستم اسپانسر پیدا کنم آیا کسی میتونه کمک یا راهنمایی کنه؟

بهروز

بهزاد پیدا کردن اسپانسر خیلی مهمه بهتره از دفاتر مشاوره ایرانیان در ترکیه کمک بگیری بعضی از افراد درگرفتن مبلغی برای تو اسپانسر پیدا میکنند البته مواظب باش تو دام آدم شیاد نیفتی

احسان و بیتا

سلام.... دیر آپ میکنید ولی عالی.... امیدوارم موفق باشید.... بیتا...[عینک]

کمک دهنده

سلام بچه ها اگه در زمینه ثبت نام گرین کارت سوال دارید ایمیل بزنید تا بهتون جواب کامل داده بشه با احترام irantaxi@yahoo.com

بردیا

عرفان جان دمو بچسب که غنیمته ، ایران هیچ خبری نیست ولی چون به اینجا عادت کردی یک حس مشترکی ما ایرانیها به آب و خاکمون داریم. ولی به جای ناراحتی و غصه خوردن برو یک دوری بزن حالشو ببر که اینجا چوب تو آستین آدم میکنند امشبی را که در آنیم غنیمت شمریم شاید ای جان نرسیدیم به فردای دگر