توضيحات اوليه در مورد لاتاری

همه ما ميدونيم كه گرين کارت آمريکا مجوز اقامت دائم در آمريکاست. شخص با در اختيار داشتن اين کارت کليه حقوق شهروندی ايالات متحده آمريکا را بدست می آره و می تونه در آمريکا کار، زندگی و تحصيل كنه. همچنين می تونه آزادانه و بدون نيازبه اخد ويزا به آمريکا رفت و آمد کنه.

1-  ازدواج با يك سيتيزن آمريكايي 

2-  از طريق سرمايه گذاري 

3-  از طريق پناهندگي 

4-  برنده شدن از قرعه كشي گرين كارت 

5-  راههاي ديگه اي كه براشون وكيل لازمه  

قصد ما اينجا فعلا توضيح مورد چهارم هست

برنامه ويزای مهاجرتی دايورسيتی كه بر اساس حكم كنگره آمريكا بنا نهادهشده، سالی يكبار توسط وزارت امور خارجه و تحت بند (c) 203 قانون مليت و مهاجرت (2)به اجرا در می آد. بند 131 قانون مهاجرت 1990 (Pub. L. 101-649 )، بند 203 قانونمليت و مهاجرت را اصلاح كرده تا طبقه جديدی از مهاجرين به نام "مهاجرين دايورسيتی") مهاجرين (DV را به وجود آورده. اين قانون، هر ساله 50.000 ويزای اقامت دائم برایافراد كشورهايی كه ميزان مهاجرت كمتری به ايالات متحده دارن فراهم میكنه.
ويزاها بين شش منطقه جغرافيايی به اين ترتيب تقسيم می شن: بيشترين ميزان ويزا بهمناطقی تعلق می گيره كه كمترين ميزان مهاجر را داشته، و به شهروندان كشورهايیكه در پنج سال گذشته بيش از 50.000 مهاجر به ايالات متحده فرستادن، ويزايی تعلقنمی گيره. در هر منطقه، هيچ كشوری بيش از هفت درصد كل ويزاهای دايورسيتی در هر سالرا كسب نمی كنه.

  متقاضی یا میبایست دارای دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) باشه, و یا در طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه ای که جهت اشتغال به آن به حداقل دو سال آموزش یا تمرین نیاز است اشتغال داشته باشه.

 برای همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز در صورت برنده شدن بصورت اتوماتیک ویزای مهاجرت به آمریکا صادر مي شه. زن و شوهر می توانند جهت دوبل کردن شانس برنده شدن خود هر کدام بصورت جداگانه تقاضا كنن. اگر زن یا شوهر هر کدوم برنده بشن همسر و فرزندان زیر 21 سال آنها بصورت اتوماتیک برنده و شامل تقاضا مي شن. فرزندان بالای 21 سال و فرزندان متاهل زیر 21 سال می بایست تقاضای جداگانه تنظیم کنن و امکان شرکت از طریق تقاضانامه والدین خود را ندارن.

  شما می بایست نام همه فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را در تقاضای خود درج کنین بدون توجه به اینکه فرزند بیولوژیکی شما باشه, فرزند همسرتان از یک ازدواج قبلی باشه و یا اینکه شما آنها را به فرزندی قبول کرده باشین. فقط در صورتیکه فرزندتان هم اکنون دارای اقامت آمریکا بوده و یا تبعه آمریکا باشد لازم نیست که نام اونها را در تقاضای خود درج کنید. نام همه فرزندان زیر 21 سال خود را در تقاضا درج کنید حتی اگه الان با شما زندگی نمی کنن و یا حتی اگر تصمیم ندارین که در صورت برنده شدن در قرعه کشی آنها را با خود به آمریکا ببرین يا حتي بچه شير خواره هست. 

کامپیوتر به صورت اتفاقی اشخاصی با فرم های حائز شرایط را انتخاب مي كنه. این افراد بین ماه مه تا ژوئیه سال بعد نامه ای حاوی خبر انتخاب شدنشون و دستورالعمل های بعدی از جمله اطلاعاتی در مورد هزینه های مربوط به مهاجرت به ایالات متحده دریافت مي كنن. کسانی که انتخاب می شن توسط ایمیل (نامه الکترونیکی) این خبر را دریافت نمي كنن. کسانی که انتخاب نمی شن هیچ خبری [از طریق نامه یا ایمیل] دریافت نمي كنن. سفارت ها و کنسول گری های ایالات متحده نمی تونن لیست منتخبین قرعه کشی را تهیه کنن. همسران و فرزندان زیر 21 سال و مجرد متقاضی منتخب اصلی می تونن جهت همراهی او درخواست ویزا كنن. ویزا در فاصله زمانی بین اول اکتبر تا 30 سپتامبرصادر مي شه.

 چندین میلیون از تقاضاهای شرکت در قرعه کشی گرین کارت که سالانه به مقامات آمریکایی تسلیم میشن به دلیل عدم رعایت نکات ضروری در تنظیم صحیح تقاضا از دور قرعه کشی خارج میشن.

ما مطالب رو به 10 بخش عمده تقسيم كرديم:

1-ثبت نام در قرعه كشي

2-برنده شدن و پر كردن فرمهاي پاكت اول و ارسال مدارك

3- منتظر شدن براي كارنت شدن شماره شما در سايت KCC

4- پيدا كردن يك اسپانسر جهت ساپورت

5- رسيدن پاكت دوم كه زمان مصاحبه اول تو اون مشخصه و ارسال مدارك

6- انجام معاينات پزشكي

7- مصاحبه و انگشت نگاري در كنسولگري

8- انتظار براي FBI چك

9- مصاحبه دوم جهت زدن مهر ويزا به پاسپورت

10-تهيه بليط هواپيما

كه تو هر يادداشت يكي رو مفصلا مي خوايم توضيح بديم

براي گرفتن گرين كارت آمريكا چندين راه هست  

  برخی از کشورهای دنیا دارای تعداد پایینتری مهاجر نسبت به گروههای قومی دیگر در آمریکا هستن. جهت بالا بردن تنوع فرهنگی جامعه آمریکا و برای اینکه تعداد مهاجرین این کشورها به تعداد مساوی با سایر اقوام مقیم آمریکا برسه دولت آمریکا از طریق قرعه کشی تعداد مشخصی گرین کارت (اقامت دائم) را به متولدین این کشورها اهدا میکنه. هر شخصی که مایل باشد میتواند از طریق ارسال یک تقاضانامه در این قرعه کشی شرکت كنه. در صورتیکه شخص در این قرعه کشی برنده بشه ویزای مهاجرت جهت اون , همسر و فرزندان زیر 21/> سال اون صادر مي شه. کلا تعداد 55 هزار گرین کارت در این قرعه کشی صادر مي شه. مدت ثبت نام در این قرعه کشی تا روز 3/> دسامبر هر سال هست.

/ 6 نظر / 1213 بازدید
شاکری

سلام.من از برندگان ۲۰۰۸ هستم..از وقتی که برای راهنمايی سايرين ميگذارين از صميم قلب ممنونم و براتون موفقيت ارزومندم...ما رو با راهنماييتان راهبر باشيد....سپاسگذارم

ايدين و عرفان

اقای شاکری از پيوستنتون به جمع بچه های لاتاری خيلی خوشحاليم و بهتون صميمانه تبريک میگيم اميدواريم بتونيم کمکی براتون باشيم.

هاشم و مريم

ما هم دوست داريم تا در کمک به ديگران سهيم باشيم. اميدواريم که در زندگی کار درس و هر چيز ديگه که بخاطرش داريد می رويد موفق باشيد.

آيدين و عرفان

آقا هاشم و مريم خانم عزيز ما هم برای شما آرزوی موفقيت داريم ایشالا همه دست به دست هم بديم و مشکلاتمونو دست جمعی حل کنيم. اگه مطالبی داريد که فکر می کنيد به درد بقيه می خوره خيلی خوشحال ميشيم که به اسم خودتون توی سايت بذاريم.

حسين

سلام از طرف لاتري باراي من ايميل امده نمي دانم چكار كنم لطفا راهنماي كنيد[سوال]

شکیبا

با سلام وخسته نباشید من خودم در لاتاری 2010شرکت کردم و برنده شده وپاکت اول را دریافت کرده ام ونمیدانم که باید چکارکنم لطفا در صورت امکان مرا یاری کنید از همکاری شما پیشاپیش سپاسگزارم