سوال های رایج و پاسخ آنها، در زمینه "گرین کارت لاتاری" و مسائل مبوط به

سوال های رایج و پاسخ آنها، در زمینه "گرین کارت لاتاری" و مسائل مبوط به آن

نوشته ذیل، متمی برای پست "بخش اول: ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا (لاتاری)"  میباشد

1. معنی عبارت های “eligibility” (کشور واجد شرایط)، “native” (بومی) و “chargeability” (به حساب کشور دیگر درخواست ویزا دادن) چیست؟ آیا شرایطی وجود دارد که بر طبق آن شخصی که در یک کشور واجد شرایط به دنیا نیامده است، بتواند متقاضی ویزای دایورسیتی شود؟
کشور واجد شرایط برای یک شخص معمولا همان کشوری است که در آن متولد شده است. کشور واجد شرایط ربطی به کشوری که در آن زندگی می کنید، ندارد. بومی معمولا به معنی کسی است که در یک کشور به خصوص به دنیا آمده است، بدون در نظر گرفتن محل اقامت یا تابعیت فعلی شخص. از لحاظ مقاصد مهاجرتی، "بومی" می تواند همچنین به معنی کسی باشد که می تواند تحت مقررات بخش (b) 202 قانون مهاجرت و تابعیت "به حساب یک کشور دیگر" به غیر از کشوری که در آن متولد شده است، درخواست ویزای خود را ارائه دهد.

برای مثال، اگر شما در کشوری به دنیا آمده اید که جز کشورهای واجد شرایط شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی امسال نیست، می توانید درخواست خود را "به حساب کشور دیگری" که همسر شما به عنوان متقاضی فرعی در آن به دنیا آمده است، ارائه دهید. ولی ویزای DV-1 برای شما صادر نخواهد شد مگر همسر شما نیز واجد شرایط دریافت ویزای DV-2باشد و برای وی این ویزا صادر شود، و هر دوی شما به طور همزمان و با یکدیگر با ویزاهای تنوع فرهنگی وارد ایالات متحده شوید. به همین منوال، فرزند صغیر شما می تواند "به حساب" کشوری که یکی از والدین در آنجا به دنیا آمده است، متقاضی ویزای شود.

سرانجام، اگر در کشوری به دنیا آمده اید که واجد شرایط شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی امسال نباشد، شما می توانید "به حساب" کشوری که یکی از والدین شما در آن به دنیا آمده است در برنامه ویزای تنوع فرهنگی شرکت کنید، البته به شرط اینکه هیچ یک از والدین شما مقیم کشور غیرواجد شرایط در زمان تولد شما نبوده باشد. به طور کلی، یک فرد، مقیم کشوری که در آن متولد نشده باشند یا به شکل قانونی تابعیت آن را به دست نیاورده باشند، محسوب نمی شوند حتی اگر به شکل موقت به آن کشور سفر کند، در آن کشور مشغول تحصیل باشد، یا به خاطر شغل یا دلایل حرفه ای از طرف یک شرکت یا دولت در آن کشور مستقر شده باشند.

اگر "به حساب کشور دیگر" متقاضی ویزا شده اید، باید این اطلاعات را در فرم الکترونیکی درخواست شرکت در برنامه، E-DV، در سوال ششم مشخص نمایید. لطفا توجه کنید که وارد کردن یک کشور غلط به عنوان کشور واجد شرایط یا "به حساب" (یعنی کشوری که نتوانید ادعای خود را نسبت به این مسئله اثبات کنید) ممکن است موجب مردود شدن درخواست شما شود.

2. آیا تغییرات جدید یا شرایط جدیدی در مراحل تکمیل درخواست برای شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی امسال به وجود آمده است؟
تمام افرادی که مایل به شرکت در قرعه کشیDV-2008 هستند باید فرم الکترونیکی موجود در تارنمای www.dvlottery.state.gov را در مهلت ثبت نام تکمیل نمایند. فرم های درخواست کاغذی (غیر الکترونیکی) پذیرفته نخواهند شد.
چند پرسش جدید و گزینه های مختلف جهت جواب دادن به آنها به فرم DV-2008 جهت جمع آوری اطلاعات بیشتر اضافه شده است.
· کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید؟
· بالاترین مدرک تحصیلی ای که هم اکنون دارید، چیست؟ باید یکی از ده گزینه زیر را به عنوان بالاترین مدرک تحصیلی ای که هم اکنون در دست دارید، انتخاب کنید: (1) فقط دبستان، (2) دبیرستان، بدون اخذ مدرک، (3) مدرک دیپلم دبیرستان، (4) آموزشگاه حرفه ای، (5) تعدادی کلاس در مقطع دانشگاهی، (6) مدرک لیسانس دانشگاه، (7) تعدادی کلاس در مقطع فوق لیسانس، (8) مدرک فوق لیسانس، (9) تعدادی کلاس در مقطع دکترا، (10) مدرک دکترا
· "متارکه قانونی" جایگزین "متارکه" در فرم قبلی ویزای تنوع فرهنگی به عنوان یکی از گزینه های پاسخ در زیر سوال "وضع تاهل شما چیست؟" شده است. متارکه قانونی یعنی اینکه یک دادگاه رسما اعلام کرده است که شما و همسرتان از لحاظ قانونی متارکه کرده اید. متارکه قانونی بدین معنی است که همسر شما واجد شرایط مهاجرت به همراه شما نخواهد بود.

3. آیا امضاء و عکس هر یک از افراد خانواده مورد نیاز است یا فقط عکس و امضاء متقاضی اصلی لازم است؟
امضاء در فرم الکترونیکی شرکت در ویزای تنوع فرهنگی مورد نیاز نیست. عکس های جدید و مجزاء شما، همسرتان، و تمام فرزندان زیر 21 سال مورد نیاز است. عکس های خانوادگی یا دسته جمعی پذیرفته نخواهند شد. به اطلاعات ارائه شده درباره مشخصات عکس ها در صفحه 2 این اطلاعیه مراجعه کنید.

4. چرا بومی های برخی از کشورها، واجد شرایط شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی نیستند؟
برنامه ویزای تنوع فرهنگی به این منظور ایجاد شده است که فرصت مهاجرت برای افراد کشورهایی فراهم کند که تعداد مهاجرین آنها به ایالات متحده کمتر از کشورهای دیگر است. در قانون تصریح شده است که ویزای تنوع فرهنگی برای بومی های "کشورهای با ورودیه بالا" عرضه نخواهد شد. تعریف قانون از این کشورها، کشورهایی است که از آنها مجموعا 50.000 نفر با استفاده از رده ویزایی "اسپانسر خانوادگی" یا "بر اساس استخدام" در طول پنج سال گذشته به ایالات متحده مهاجرت کرده اند. هر ساله، اداره تابعیت و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارقام مربوط به پذیرش مهاجرت های خانوادگی و شغلی (استخدامی) مربوط به پنج سال گذشته را محاسبه کرده تا کشورهایی را که بومی هایشان واجد شرایط شرکت در ویزای تنوع فرهنگی نمی باشند، مشخص کند. در هر سال، پیش از آغاز دوره ثبت نام در E-DV، فهرست جدید کشورهایی که بومی هایشان واجد شرایط شرکت نیستند، تعیین می شود. این فهرست در هر سال تغییر می کند.

5. چه تعداد از افراد شرکت کننده در برنامه DV-2008 ویزا دریافت می کنند؟
طبق قانون، برنامه مهاجرت ویزای تنوع فرهنگی ایالات متحده حداکثر 55.000 ویزای اقامت دائم در سال به افراد واجد شرایط عرضه می کند. ولیکن، در "قانون تعدیل نیکاراگوئه و کمک به آمریکای مرکزی، (NACARA)، که توسط کنگره در سال 1997 به تصویب رسید، پیش بینی شده است که از شروع برنامه ویزای تنوع فرهنگی سال 1999، یا DV-1999، و تا زمانی که لازم باشد، بالغ بر 5.000 از 55.000 ویزای تنوع فرهنگی در هر سال جهت استفاده تحت قانون NACARA تخصیص داده شوند. اعمال محدودیت 5.000 ویزای تنوع فرهنگی عملا از برنامه DV-2000 آغاز شده است و به احتمال زیاد در برنامه DV-2008 نیز ادامه خواهد داشت.

6. محدودیت های منطقه ای ویزای تنوع فرهنگی برای سال 2008 (DV-2008) چه می باشند؟
اداره تابعیت و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) محدودیت های منطقه ای هر سال را بر طبق فرمول مشخص شده در بخش (c) 203 قانون مهاجرت و ملیت (INA) تعیین می کند. پس از تکمیل این محاسبات توسط USCIS، محدودیت های منطقه ای ویزای تنوع فرهنگی اعلام خواهد شد.

7. از چه تاریخی ثبت نام در برنامه ویزای تنوع فرهنگی 2008 (DV-2008) پذیرفته خواهد شد؟
مدت زمان شرکت در DV-2008 تا پایان مهلت ثبت نام ادامه خواهد داشت. هر ساله میلیون ها نفر در طول مهلت ثبت نام تقاضای خود را جهت شرکت در برنامه ارسال می کنند. حجم بسیار زیاد فرم های دریافت شده، باعث می شود که کار انتخاب برنده های قرعه کشی و رسیدگی به پرونده های آنها، کار سنگینی باشد. برگزاری دوره ثبت نام در ماه های اکتبر، نوامبر، و دسامبر تضمین خواهد کرد که افراد انتخاب شده به موقع مطلع خواهند شد، و در ضمن زمان کافی در اختیار متقاضیان ویزا و نیز مامورین سفارتخانه و کنسولگری قرار می دهد تا خود را برای تکمیل پرونده ها و صدور ویزا آماده کنند. جدا به شما توصیه می کنیم که در همان اوایل در برنامه ثبت نام کنید. تقاضای بسیار زیاد جهت شرکت در برنامه در اواخر مهلت ثبت نام ممکن است منجر به آهسته شدن سیستم شود. هیچ فرم ثبت نامی پس از ساعت 12 ظهر به وقت شرقی آمریکا در روز یکشنبه 3 دسامبر 2006 پذیرفته نخواهد شد.

8. آیا افرادی که در ایالات متحده هستند اجازه دارند در برنامه شرکت کنند؟
بله، فرد متقاضی می تواند در ایالات متحده یا در هر کشور دیگری باشد، و فرم ثبت نام وی می تواند از ایالات متحده یا هر کشور خارجی دیگری ارسال شود.

9. آیا هر متقاضی فقط می تواند یک فرم ثبت نام در طول مهلت ثبت نام سالانه E-DV ارائه دهد؟
بله، طبق قانون هر فرد فقط می تواند یک فرم ثبت نام در مهلت ثبت نام سالانه ارسال کند. افرادی که بیش از یک فرم ثبت نام برای آنها ارسال شده باشد، از شرکت در برنامه محروم خواهند شد. وزارت امور خارجه از فن آوری ها و دیگر روش های پیشرفته جهت شناسایی افرادی که چندین فرم ثبت نام در طول مدت ثبت نام ارسال کرده اند، استفاده خواهد کرد. افرادی که بیش از یک فرم ثبت نام ارسال کنند، محروم خواهند شد و یک فهرست الکترونیکی به عنوان سابقه این افراد به طور دائم در وزارت امور خارجه نگهداری خواهد شد. متقاضیان می توانند هر ساله در طول مهلت ثبت نام سالانه در برنامه شرکت کنند.

10. آیا یک زن و شوهر می توانند هر یک به شکل جداگانه فرم ثبت نام ارسال کنند؟
بله، یک زن و شوهر می توانند هر یک به شکل جداگانه یک فرم ثبت نام ارسال کنند اگر هر یک از آنها واجد شرایط لازم باشد. اگر هر یک از آنها انتخاب شود، دیگری به عنوان متقاضی فرعی در پرونده همسرش در نظر گرفته خواهد شد.

11. نام کدامیک از اعضای خانواده را باید در فرم ثبت نام E-DV ذکر کنم؟
در فرم ثبت نام خود باید نام همسرتان، یعنی زن یا شوهر، و تمام فرزندان ازدواج نکرده زیر 21 سال، به غیر از فرزندانی که تابعیت یا اقامت دائمی قانونی ایالات متحده را دارند، را قید کنید. باید نام همسرتان را قید کنید حتی اگر اکنون متارکه کرده اید، مگر اینکه متارکه قانونی کرده باشید (یعنی یا قرارداد نوشته شده ای مبنی بر متارکه قانونی شما که توسط دادگاه به رسمیت شناخته شود یا حکمی از طرف دادگاه مبنی بر این امر صادر شده باشد). اگر متارکه قانونی کرده اید یا طلاق گرفته اید، لازم نیست نام همسر سابق خود را در فرم ثبت نام قید کنید. باید نام تمام فرزندان خود را که زیر 21 سال سن دارند و ازدواج نکرده اند، ذکر کنید؛ چه فرزندان طبیعی شما باشند، چه فرزندان همسر شما باشند، یا فرزندانی باشند که قبلا طبق قوانین کشور خود به فرزند خواندگی قبول کرده باشید، مگر اینکه این فرزند تابعیت یا اقامت دائمی قانونی ایالات متحده را داشته باشد. نام تمام فرزندان زیر 21 سال را قید کنید حتی اگر دیگر با شما زندگی نمی کنند یا قصد ندارید آنها به همراه شما از طریق برنامه ویزای تنوع فرهنگی به ایالات متحده مهاجرت کنند.
این امر که نام افراد خانواده تان را در فرم ثبت نام خود قید کرده اید بدین معنی نیست که بعدا باید با شما به ایالات متحده سفر کنند. آنها می توانند تصمیم بگیرند در کشور خود باقی بمانند. ولیکن، اگر نام یکی از افراد وابسته را در ثبت نام اولیه خود ذکر نکرده باشید و بعدا نام این فرد را در فرم های درخواست ویزا ذکر کنید، پرونده شما مردود خواهد شد. این مسئله فقط شامل افرادی می شود که در زمان ارسال ثبت نام اولیه جزء افراد خانواده شما بوده اند، نه افرادی که پس از آن به جمع خانواده شما پیوسته اند. همسر شما همچنان می تواند یک فرم ثبت نام جداگانه ارسال کند، حتی اگر نام او در فرم ثبت نام شما قید شده باشد، به شرط اینکه هر دو فرم ثبت نام شامل جزئیات مربوط به افراد وابسته به شما در خانواده باشد. به سوال شماره 10 بالا مراجعه کنید.

12. آیا هر فرد باید فرم ثبت نام خودش را شخصا ارسال کند، یا فرد دیگری می تواند از طرف شخص دیگری فرم ثبت نام را ارسال کند؟
افراد می توانند فرم ثبت نام را خودشان آماده کرده و ارائه دهند، یا از فرد دیگری بخواهند فرم را برای آنها ارسال کند. چه فرم ثبت نام توسط خود شخص مستقیما ارائه شده باشد، یا یک وکیل، دوست، یا یکی از وابستگان یا هر شخص دیگری در آماده ساختن آن به شخص کمک کرده باشد، فقط یک فرم ثبت نام می تواند تحت نام هر فرد ارائه شود و تضمین این امر که اطلاعات ارائه شده در فرم ثبت نام صحیح و کامل باشد، به عهده خود فرد می باشد. اگر فرم ثبت نام انتخاب شده و فرد برنده شود، نامه اطلاعیه فقط به آدرسی که در فرم ثبت نام قید شده است، ارسال خواهد شد.

13. شرایط مورد نیاز برای تحصیل یا تجربه کاری چه هستند؟
قانون و مقررات ضروری می دارد که هر فرد شرکت کننده در برنامه ویزای تنوع فرهنگی باید حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن را داشته باشد یا، ظرف پنج سال گذشته، دو سال تجربه کاری در شغلی که حداقل نیازمند دو سال کارآموزی یا تجربه باشد، مشغول به کار بوده باشد. "تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن" یعنی تکمیل موفقیت آمیز 12 سال مدرسه که شامل تحصیلات ابتدایی و متوسطه در ایالات متحده یا تکمیل موفقیت آمیز آن در کشوری است که دارای سیستم رسمی ابتدایی و متوسطه ای باشد که معادل تحصیلات دبیرستانی در ایالات متحده است. اثبات مستند تحصیل یا تجربه کاری باید در زمان برگزاری مصاحبه ویزا به مامور کنسولگری ارائه شود. جهت تعیین واجد شرایط بودن فرد بر اساس تجربه کاری، از مشخصاتی که در پایگاه داده های O*Net OnLine وزارت کار عرضه شده است، استفاده خواهد شد. چه مشاغلی دارای شرایط لازم برای شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی هستند؟ پایگاه داده های وزارت کار (DOL) به نام O*Net Online Database تجارب کاری را به پنج دسته "حوزه شغلی" (Job Zone) تقسیم کرده است. در حالیکه بسیاری از مشاغل در تارنمای DOL نام برده شده اند، فقط برخی از مشاغل مشخص شده واجد شرایط شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی هستند. جهت داشتن شرایط لازم بر اساس تجربه کاری برای شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی شما باید، ظرف پنج سال گذشته، دو سال تجربه کاری در شغلی داشته باشید که در پایگاه داده های وزارت کار به عنوان حوزه شغلی 4 یا 5 تعیین شده است و در رتبه 7 یا بیشتر Specific Vocational Preparation (SVP) قرار دارد. چگونه می توانم لیست مشاغل واجد شرایط را در تارنمای وزارت کار پیدا کنم؟ مشاغل واجد شرایط ویزای تنوع فرهنگی در پایگاه داده های وزارت کار به نام Department of Labor O*Net OnLine Database موجود است. مراحل زیر را جهت اطلاع از اینکه آیا شغل شما واجد شرایط است یا خیر، دنبال کنید: گزینه “Find Occupation” را انتخاب کنید و سپس “Job Family”، مخصوص به شغل خود را انتخاب کنید. برای مثال، خانواده Architecture and Engineering را انتخاب کنید و روی علامت “GO” کلیک کنید. سپس روی لینک مربوط به Occupation مشخص کلیک کنید. در ادامه، مثلا روی شغل Aerospace Engineering کلیک می کنید. پس از انتخاب لینک یک Occupation مشخص، ستون “Job Zone” را انتخاب کنید تا شماره Job Zone تخصیص داده شده به آن شغل و رتبه Specific Vocational Preparation یا SVP را پیدا کنید.

14. چگونه افرادی که موفق به ثبت نام شده اند، انتخاب خواهند شد؟
در مرکز کنسولی کنتاکی، تمام فرم های ثبت نامی که از هر منطقه دریافت شده اند به شکل جداگانه شماره گذاری می شوند. پس از پایان مهلت ثبت نام، یک دستگاه کامپیوتر به شکل تصادفی ثبت نام ها را از میان تمام ثبت نام های دریافت شده از هر منطقه جغرافیایی انتخاب خواهد کرد.
در هر منطقه، اولین فرم ثبت نامی که به شکل تصادفی انتخاب می شود اولین پرونده ای است که ثبت می شود، دومین فرم ثبت نام دومین پرونده ای است که ثبت می شود، و الی آخر. تمام فرم های ثبت نامی که در مهلت ثبت نام دریافت می شوند دارای شانس مساوی برای انتخاب شدن در آن منطقه هستند. وقتی که یک فرم ثبت نام انتخاب می شود، یک نامه اطلاعیه توسط مرکز کنسولی کنتاکی به فرد ثبت نام کننده ارسال می شود که دستورالعمل ها مربوط به تکمیل فرم درخواست ویزا در آن آمده است. تا وقتی که به افراد انتخاب شده اعلام شود که باید جهت انجام مصاحبه به کنسولگری آمریکا مراجعه کند یا به افرادی که واجد شرایط در ایالات متحده هستند اعلام شود که جهت تغییر وضعیت اقامت خود به ادارات داخلی USCIS مراجعه کنند، مرکز کنسولی کنتاکی به مراحل پرونده افراد انتخاب شده رسیدگی خواهد کرد.
نکته مهم: نامه اطلاعیه ای که به افراد انتخاب شده در لاتاری ارسال می شود از طریق ای-میل فرستاده نمی شود. چنانچه ای-میلی در رابطه با انتخاب شدن خود در E-DV دریافت کردید، آگاه باشید که این پیام واقعی نیست و صحت ندارد.

15. آیا افراد انتخاب شده می توانند وضعیت اقامت خود را در اداره USCIS تغییر دهند؟
بله، به شرط اینکه در هر صورت تحت شرایط قید شده در بخش 245 INA واجد شرایط تغییر وضعیت اقامت خود باشند، افراد انتخاب شده ای که شخصا در ایالات متحده حضور دارند می توانند درخواست خود را به USCIS جهت تغییر وضعیت اقامت خود به اقامت دائم ارائه نمایند. متقاضیان باید اطمینان حاصل نمایند که USCIS می تواند اقدامات لازم مربوط به پرونده ایشان، از جمله بررسی و رسیدگی به مدارک متقاضی فرعی ذکر شده در پرونده که در خارج از ایالات متحده بسر می برد، را پیش از تاریخ 30 سپتامبر 2008 به انجام رساند، زیرا در آن تاریخ پرونده های ثبت شده در برنامه DV-2008 منقضی می شوند. تحت هیچ شرایطی، هیچ ویزایی پس از نیمه شب 30 سپتامبر 2008 به برنامه DV-2008 تخصیص داده نخواهد شد.

16. آیا ثبت نام کننده هایی که انتخاب نشده اند از این امر مطلع می شوند؟
خیر، متقاضیانی که انتخاب نمی شوند هیچ پاسخی از طرف مرکز کنسولی کنتاکی دریافت نمی کنند. فقط آنهایی که انتخاب می شوند از این امر مطلع می گردند. کلیه نامه های اطلاعیه طی پنج تا هفت ماه پس از پایان مهلت ثبت نام به آدرس هایی که در فرم ثبت نام قید شده است، ارسال می شوند. از آنجاییکه نامه ای به افرادی که انتخاب نشده اند ارسال نمی شود، هر شخصی که پنج تا هفت ماه پس از پایان مهلت ثبت نام نامه ای دریافت نکند، باید قبول کند که انتخاب نشده است.

17. چند نفر انتخاب خواهند شد؟
50.000 ویزای تنوع فرهنگی در برنامه امسال، DV-2008، موجود است، ولی تعداد افرادی که انتخاب می شوند بیشتر از این مقدار خواهد بود. به دلیل اینکه احتمال دارد از 50.000 نفری که در ابتدا انتخاب می شوند همگی شان واجد شرایط دریافت ویزا نباشند یا برخی از آنها از دنبال کردن مراحل دریافت ویزا منصرف شوند، بیش از 50.000 نفر توسط مرکز کنسولی کنتاکی انتخاب خواهند شد تا اطمینان حاصل شود که تمام ویزاهای تنوع فرهنگی موجود صادر خواهند شد. ولیکن، این امر بدین معنا است که ویزای تنوع فرهنگی به مقدار کافی برای تمام افرادی که در ابتدا انتخاب می شوند، موجود نخواهد بود. تمام افرادی که انتخاب می شوند بلافاصله از رتبه خود در فهرست افراد انتخاب شده مطلع می گردند. مصاحبه های ویزای برنامه DV-2008 در اکتبر 2007 آغاز می شود. مرکز کنسولی کنتاکی نامه های مربوط به زمان تعیین شده برای مصاحبه ها را چهار تا شش هفته پیش از زمان انجام مصاحبه با مامور کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور به افراد انتخاب شده ارسال می کند. در طول هر ماه ویزاها برای افرادی که در آن ماه آماده دریافت ویزا هستند، صادر می شوند - در صورتی که تا آن زمان 50.000 ویزای تنوع فرهنگی به پایان نرسیده باشد. زمانی که همه 50.000 ویزا صادر شود، برنامه آن سال به پایان می رسد. اصولا، ویزاها ممکن است پیش از فرا رسیدن سپتامبر 2008 به پایان برسند. افراد انتخاب شده که مایلند ویزا دریافت کنند باید آمادگی داشته باشند که بلافاصله جهت پیگیری پرونده خود دست به کار شوند. انتخاب تصادفی توسط کامپیوتر مرکز کنسولی کنتاکی تضمین کننده این امر نیست که شما حتما ویزا دریافت خواهید کرد.

18. آیا حداقل سن برای ثبت نام در برنامه E-DV وجود دارد؟
هیچ حداقل سنی برای ثبت نام در برنامه وجود ندارد، ولی شرط مورد نیاز داشتن حداقل دیپلم دبیرستان، برای همه متقاضیان اصلی در زمان ثبت نام، تقریبا تمام افرادی را که زیر 18 سال سن دارند از شرکت در برنامه محروم می کند.

19. آیا باید هزینه ای برای ثبت نام در برنامه E-DV پرداخت شود؟
هیچ هزینه ای نباید برای ارسال فرم الکترونیکی ثبت نام در لاتاری پرداخت کرد. افرادی که در برنامه ویزای تنوع فرهنگی انتخاب می شوند باید تمام هزینه های الزامی ویزا را در زمان پر کردن فرم درخواست ویزا مستقیما به صندوقدار کنسولگری مستقر در سفارتخانه یا کنسولگری بپردازند. جزییات مربوط به هزینه های الزامی فرم درخواست ویزای تنوع فرهنگی و ویزای مهاجرت در دستورالعمل های ارسال شده توسط مرکز کنسولی کنتاکی به متقاضیانی که انتخاب می شوند، قید شده است.

20. آیا اگر متقاضیان ویزای تنوع فرهنگی به هر علتی واجد شرایط دریافت ویزا نباشند در مورد آنها استثنا قائل می شوند یا در صورت درخواست چشم پوشی از مقررات به پرونده آن ها به شکل خاصی رسیدگی می گردد؟
خیر. متقاضیان ویزا مشمول تمام قوانین و مقررات مربوط به واجد شرایط بودن دریافت ویزای مهاجرت که در قانون مهاجرت و ملیت ذکر شده است، می باشند. نه مقررات خاصی برای قائل شدن استثنا در مورد واجد شرایط بودن بنا بر هر دلیلی متفاوت با آنچه در این قانون قید شده برای ایشان در نظر گرفته شده، و نه رسیدگی خاصی نیز در صورت درخواست آنها برای چشم پوشی از مقررات در نظر گرفته شده است.

21. آیا افرادی که پیش از این برای دریافت ویزای مهاجرت از راه دیگری ثبت نام کرده اند می توانند در برنامه ویزای تنوع فرهنگی ثبت نام کنند؟
بله، این افراد می توانند در برنامه ویزای تنوع فرهنگی ثبت نام کنند.

22. تا چه زمان متقاضیانی که انتخاب شده اند حق دارند جهت دریافت ویزا نوع تنوع فرهنگی درخواست خود را ارائه دهند؟
افرادی که در لاتاری ویزای تنوع فرهنگی انتخاب شده اند حق دارند برای صدور ویزا فقط در طول سال مالی 2008، از اول اکتبر 2007 تا 30 سپتامبر 2008، درخواست خود را ارائه دهند. درخواست کنندگان باید ویزای تنوع فرهنگی خود را تا پایان سال مالی دریافت کنند یا وضعیت اقامت خود را تغییر دهند. مزایای ویزای تنوع فرهنگی برای آنهایی که انتخاب می شوند ولی ویزا را در طول سال مالی 2008 دریافت نمی کنند به هیچوجه نمی تواند به سال بعد منتقل شود. همچنین، همسران و فرزندانی که به عنوان متقاضیان فرعی در DV-2008 ثبت نام کرده اند فقط می توانند ویزای نوع دایورسیتی را از اکتبر 2007 تا سپتامبر 2008 دریافت کنند. متقاضیانی که در خارج از کشور درخواست خود را ارائه داده اند نامه ای برای زمان انجام مصاحبه از مرکز کنسولی کنتاکی بین چهار تا شش هفته پیش از تاریخ مصاحبه دریافت خواهند کرد.

23. اگر یکی از افراد انتخاب شده در برنامه E-DV فوت کند، چه اتفاقی برای پرونده ویزای تنوع فرهنگی وی می افتد؟
فوت فردی که در لاتاری انتخاب شده منجر به باطل شدن اتوماتیک پرونده ویزای تنوع فرهنگی می شود. همسر و/یا فرزندان واجد شرایط نیز دیگر حق استفاده از ویزای تنوع فرهنگی را در آن پرونده ندارند.

24. در چه تاریخی E-DV آن-لاین آغاز می شود؟
ارسال فرم ثبت نام آن-لاین در مهلت ثبت نام برای ویزای تنوع فرهنگی 2008 امکان پذیر خواهد بود، این مهلت از ظهر روز 4 اکتبر به وقت شرقی آمریکا (4 بعدازظهر به وقت گرینویچ) 2006 آغاز می شود و در ظهر روز 3 دسامبر به وقت شرقی آمریکا (5 بعدازظهر به وقت گرینویچ) 2006 پایان می یابد.

25. آیا می توانم فرم ثبت نام را به وسیله نرم افزار Word مایکروسافت (یا دیگر نرم افزارهای مناسب) دانلود و ذخیره کرده و بعدا آن را تکمیل کنم؟
خیر، شما نمی توانید فرم را توسط یک برنامه دیگر ذخیره کنید تا بعدا آن را تکمیل کرده و ارسال کنید. فرم ثبت نام E-DV فرمی است که فقط در وب خوانده می شود. این امر فرم را "همه منظوره تر" از دیگر فورمت های کلمه پردازهای متداول کرده است. علاوه بر این، شما را مستلزم می دارد که اطلاعات را به صورت آن-لاین پر کرده و فرم را ارسال کنید.

26. اگر به اسکنر دسترسی نداشته باشم، آیا می توانم عکس هایم را به بستگان خود در ایالات متحده بفرستم تا آنها را اسکن کرده، عکس ها را روی دیسکت ذخیره کنند، و سپس آنها را برای من پست کنند تا من بتوانم ثبت نام خود را انجام دهم؟
بله، این کار را می توانید انجام دهید تا زمانی که عکس ها مطابق مشخصات ذکر شده در دستورالعمل باشند، و عکس ها به شکل الکترونیکی و همزمان با ارائه فرم الکترونیکی E-DV به شکل آن-لاین ارسال شوند. عکس ها را نمی توان به صورت جداگانه از فرم ثبت نام آن-لاین ارسال کرد. فقط یک فرم ثبت نام آن-لاین برای هر نفر می توان ارسال کرد. ارسال های متعدد، ثبت نام کننده را از شرکت در DV-2008 محروم خواهد کرد. تمام فرم ثبت نام (عکس ها و فرم درخواست) را می توان به شکل الکترونیکی از ایالات متحده و کشورهای دیگر ارسال کرد.

27. آیا می توانم فرم را به صورت آن-لاین ذخیره کنم تا بتوانم بخش هایی از آن را تکمیل کنم و بعدا قسمت های باقیمانده آن را کامل کنم؟
خیر، این کار را نمی توانید انجام دهید. فرم ثبت نام E-DV به گونه ای طراحی شده که باید در یک مرحله تکمیل و ارسال شود. ولیکن، به دلیل اینکه این فرم در دو قسمت طراحی شده است، و به دلیل اختلال ها و تاخیرهای احتمالی موجود در شبکه، سیستم E-DV به گونه ای طراحی شده که به مدت 60 دقیقه از زمان دانلود کردن فرم تا زمان دریافت فرم در تارنمای E-DV پس از ارسال آن به شکل آن-لاین فرصت دارید. اگر بیش از 60 دقیقه سپری شود، و فرم ثبت نام به صورت الکترونیکی دریافت نشده باشد، اطلاعاتی که تا آن زمان دریافت شده دور ریخته می شود. این کار انجام می شود تا از احتمال اشتباه شدن یک فرم ثبت نام کامل با نسخه دوم یک فرم تکمیل نشده قبلی، کاملا جلوگیری شود. برای مثال، فرض کنید یک نفر که یک همسر و یک فرزند دارد قسمت اول فرم ثبت نام E-DV را ارسال می کند و بعد قسمت دوم آن را دریافت می کند، ولی تاخیری پیش از ارسال قسمت دوم به وجود می آید زیرا او به هنگام یافتن فایلی که حاوی عکس فرزندش است با مشکل مواجه می شود. اگر قسمت دوم فرم به صورت کامل ظرف 60 دقیقه توسط فرد ارسال شود و توسط تارنمای E-DV دریافت شود، مشکلی پیش نمی آید. ولیکن، اگر قسمت دوم فرم پس از سپری شدن 60 دقیقه دریافت شود، به فرد ثبت نام کننده اطلاع داده می شود که وی باید تمام فرم ثبت نام را دوباره از اول تکمیل کند. دستورالعمل های DV-2008 به وضوح و به طور کامل توضیح می دهند چه اطلاعاتی جهت تکمیل فرم مورد نیاز است. با استفاده از این دستورالعمل ها می توانید پیش از شروع به تکمیل کردن فرم به صورت آن-لاین، کاملا از قبل خود را آماده کنید، و اطمینان حاصل کنید که همه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار دارید.

28. اگر تصاویر دیجیتالی ارسال شده طبق مشخصات تعیین شده نباشند، دستورالعمل می گوید که سیستم به شکل اتوماتیک فرم ثبت نام E-DV را رد می کند و ارسال کننده را از این امر مطلع می نماید. آیا این امر بدین معنی است که می توانم دوباره فرم ثبت نام خود را ارسال کنم؟
بله، می توانید فرم ثبت نام خود را دوباره ارسال کنید. از آنجایی که فرم ثبت نام به شکل اتوماتیک مردود می شود، در واقع به عنوان فرم ارسال شده به تارنمای E-DV محسوب نمی شود. این فرم به عنوان فرم ارسال شده E-DV به حساب نمی آید، و تائیدیه دریافت فرم نیز برای فرد ارسال نمی شود. اگر مشکلی در مورد عکس های دیجیتالی ارسال شده وجود داشته باشد، به خاطر اینکه مطابق با مشخصات تعیین شده نیستند، این فرم به شکل اتوماتیک توسط تارنمای E-DV مردود شمرده می شود. ولیکن، به خاطر ماهیت اینترنت، مدت زمانی که لازم است تا اطلاعیه مردود شدن فرم به ارسال کننده برسد، قابل پیش بینی نیست. اگر فرد بتواند مشکل را رفع کند، و قسمت اول یا دوم فرم را دوباره در عرض 60 دقیقه ارسال نماید، مشکلی پیش نمی آید. در غیر اینصورت، مراحل ارسال فرم باید دوباره از اول انجام گیرد. فرد متقاضی می تواند هر چند بار لازم است سعی کند تا در نهایت فرم کامل شده دریافت شود و تائیدیه دریافت برای وی ارسال شود.

29. آیا تائیدیه دریافت که فرم کامل ثبت نام E-DV توسط سیستم آن-لاین دریافت شده است بلافاصله پس از ارسال فرم توسط فرد به شکل الکترونیکی برای وی فرستاده می شود؟
پاسخی که از طرف تارنمای E-DV ارسال می شود و حاوی تائیدیه دریافت یک فرم ثبت نام پذیرفته شده E-DV است، بلافاصله توسط تارنمای E-DV ارسال می شود. ولیکن، به خاطر ماهیت اینترنت، قابل پیش بینی نیست که چقدر طول می کشد تا این پاسخ به فرد ارسال کننده فرم برسد. اگر دقایق زیادی از زمان کلیک کردن روی کلید ارسال سپری شده باشد، اشکالی ندارد که برای بار دوم روی کلید ارسال کلیک کنید. سیستم E-DV به گونه ای طراحی شده که در صورت دو بار کلیک کردن روی کلید ارسال به خاطر عدم دریافت تائیدیه، سیستم مغشوش نمی شود. فرد متقاضی می تواند بارها و هر چند بار که لازم باشد سعی کند تا فرم تکمیل شده توسط تارنما دریافت شود و تائیدیه آن را دریافت کند.

30. چگونه می توانم اطمینان حاصل کنم اطلاعیه ای که در مورد انتخاب خود در قرعه کشی دریافت کرده ام، واقعی است؟ چگونه می توانم مطمئن شوم که واقعا در قرعه کشی شانس ویزای تنوع فرهنگی انتخاب شده ام؟
پس از انتخاب افراد به شکل تصادفی از بین تمام متقاضیان از طریق برنامه کامپیوتری قرعه کشی E-DV، آنها از طریق ای-میل از این امر مطلع نخواهند شد. افرادی که انتخاب شده اند فقط از طریق نامه ای که به آدرس پستی قید شده در فرم ثبت نام E-DV ارسال می شود، از ماه مه تا ژوئیه 2007، از انتخاب خود مطلع می شوند. فقط افرادی که به شکل تصادفی انتخاب شده اند از انتخاب خود مطلع می شوند. افرادی که انتخاب نشده اند هیچگونه اطلاعیه ای دریافت نمی کنند. سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده قادر نخواهند بود فهرست افرادی را که انتخاب شده اند و باید مراحل بعدی دریافت ویزا را کامل کنند، ارائه دهند.
مرکز کنسولی کنتاکی اطلاعیه ها را برای افرادی که انتخاب شده اند، ارسال خواهد کرد. این نامه ها حاوی دستورالعمل های لازم جهت انجام مراحل بعدی دریافت ویزا خواهد بود. در دستورالعمل ها آمده است که همه متقاضیان انتخاب شده باید کلیه هزینه های مربوط به ویزای تنوع فرهنگی و ویزای اقامت را شخصا در سفارتخانه یا کنسولگری ایالات متحده در زمان درخواست ویزا پرداخت کنند. صندوقدار کنسولگری یا مامور کنسولگری بلافاصله یک رسید از طرف دولت ایالات متحده برای پرداخت این وجه به متقاضی ویزا می دهد. هیچوقت هیچ پولی به وسیله نامه، وسترن یونیون، یا هر سرویس تحویل پول دیگر جهت هزینه های ویزای تنوع فرهنگی ارسال کنید.
فرم های ثبت نام در قرعه کشی E-DV از طریق اینترنت و در تارنمای رسمی E-DV متعلق به دولت ایالات متحده به آدرس www.dvlottery.state.gov انجام می شوند. مرکز کنسولی کنتاکی فقط به متقاضیان انتخاب شده نامه ای جهت مطلع ساختن آنها از این امر ارسال می کند. مرکز کنسولی کنتاکی، کنسولگری های آمریکا، یا دولت ایالات متحده هرگز ای-میل جهت مطلع ساختن متقاضیان انتخاب شده ارسال نکرده اند، و هیچ برنامه ای نیز جهت استفاده از ای-میل برای این مقصود در برنامه DV-2008 در نظر گرفته نشده است.
وزارت امور خارجه و اداره های خدمات ویزا به مردم توصیه می کنند که فقط تارنماهایی که دارای علامت “.gov” هستند تارنماهای رسمی دولتی می باشند. بسیاری از تارنماهای غیردولتی دیگر (برای مثال با علامت های “.com” یا “.org” یا “.net”) اطلاعات درست و ارزنده در مورد مهاجرت و ویزا و خدمات مربوطه در اختیار شما می گذارند. صرفنظر از محتوای تارنماهای غیردولتی، وزارت امور خارجه هیچ یک از اطلاعات و مطالب ارائه شده در دیگر تارنماها را تصدیق، توصیه یا مسئولیت آنها را تقبل نمی کند. ممکن است برخی از تارنماها سعی کنند شما را ملزم به پرداخت وجهی برای خدماتی از قبیل فرم ها و اطلاعات مربوط به مراحل مهاجرت بنمایند، که به صورت رایگان در تارنمای خدمات ویزای وزارت امور خارجه موجود است، یا در خارج از کشور می توانید از طریق تارنمای بخش کنسولگری سفارت به آنها دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، ممکن است این تارنماها شما را ملزم به پرداخت وجه برای خدماتی کنند که دریافت نخواهید کرد، که اغلب اوقات شامل فرم ویزای دایورسیتی و هزینه های ویزا است؛ این کار تلاش آشکاری است جهت دزدیدن پول شما. اگر پول برای این افراد کلاهبردار بفرستید، هیچگاه نخواهید توانست آن را دوباره پس بگیرید. همچنین، باید در مورد فرستادن اطلاعات شخصی به این تارنماها که ممکن است جهت دزدی/کلاهبرداری هویت استفاده شود، احتیاط کنید.

31. چگونه می توانم کلاهبرداری اینترنتی یا ای-میل های ناخواسته را گزارش کنم؟
اگر می خواهید علیه کلاهبرداری اینترنتی اقامه دعوی کنید، لطفا به تارنمای econsumer.gov، به سرپرستی کمیسیون تجارت فدرال، مراجعه کنید. این تارنما اقدام مشترکی است از سوی سازمان های حمایت از مصرف کننده از 17 کشور. آدرس آن http://www.econsumer.gov/english/ است. یا به مرکز اینترنتی شکایت علیه جرم اف. بی. آی. یا IC3 مراجعه کنید. جهت اقامه دعوی علیه ای-میل های ناخواسته، به تارنمای وزارت دادگستری، صفحه contact us، رجوع کنید.

فهرست کشورها بر اساس منطقه که بومی های آنها واجد شرایط شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی DV-2008 هستند

فهرست زیر فهرست کشورها در هر منطقه جغرافیایی است که بومی های آنها واجد شرایط شرکت در برنامه امسال ویزای دایورسیتی هستند. کشورهای هر منطقه بر اساس اطلاعاتی تعیین شده که توسط جغرافیدان وزارت امور خارجه ارائه شده است. کشورهایی که بومی هایشان واجد شرایط شرکت در برنامه DV-2008 نیستند، توسط اداره خدمات تابعیت و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) طبق فرمول قید شده در بخش (c) 203 قانون مهاجرت و ملیت تعیین شده اند. منطقه های وابسته برون مرزی نیز جزء کشورهای اصلی قید شده اند. کشورهایی که بومی های آنها واجد شرایط شرکت در برنامه امسال ویزای تنوع فرهنگی نیستند (زیرا جزء کشورهایی هستند که به عنوان منابع اصلی دریافت ویزاهای مهاجرت بر اساس حمایت مالی خانوادگی یا استخدام، یا "کشورهای با ورودیه بالا"، مشخص شده اند) در انتهای فهرست های منطقه ای هر کشور ذکر شده اند.

آفریقا
الجزیره
آنگولا
بنین
بوتسوانا
بورکینافاسو
بوروندی
کامرون
کیپ ورد
جمهوری آفریقای مرکزی
چاد
کومور
کنگو
کنگو، جمهوری دموکراتیک
ساحل عاج
جیبوتی
مصر
گینه استوایی
اریتره
اتیوپی
گابن
گامبیا
غنا
گینه
گینه بیسائو
کنیا
لسوتو
لیبریا
لیبی
ماداگاسکار
مالاوی
مالی
موریتانی
جزیره موریس
مراکش، مغرب
موزامبیک
نامیبیا
نیجر
نیجریه
روآندا
سائوتومه و پرنسیپ
سنگال
سیشل
سیرالئون
سومالی
آفریقای جنوبی
سودان
سوآزیلند
تانزانیا
توگو
تونس
اوگاندا
زامبیا
زیمبابوه


فهرست کشورها بر اساس منطقه که بومی هایشان واجد شرایط شرکت در DV-2008 هستند

آسیا
افغانستان
بحرین
بنگلادش
بوتان
برونئی
برمه
کامبوج
تیمور شرقی
هنگ کنگ، منطقه اداری خاص
اندونزی
ایران
عراق
اسراییل
ژاپن
اردن
کویت
لائوس
لبنان
مالزی
مالدیو
مغولستان
نپال
کره شمالی
عمان
قطر
عربستان سعودی
سنگاپور
سریلانکا
سوریه
تایوان
تایلند
امارات متحده عربی
یمن
بومی های کشورهای آسیایی که در زیر آمده است واجد شرایط شرکت در ویزای تنوع فرهنگی امسال نیستند:
چین (متولد سرزمین اصلی)، هند، پاکستان، کره جنوبی، فیلیپین، و ویتنام. هنگ کنگ، منطقه اداری خاص و تایوان واجد شرایط هستند و در فهرست بالا قید شده اند. ماکائو، منطقه اداری خاص نیز واجد شرایط است و در فهرست زیر قید شده است.

فهرست کشورها بر اساس منطقه که بومی هایشان واجد شرایط شرکت در DV-2008 هستند

اروپا
آلبانی
آندورا
ارمنستان
اتریش
آذربایجان
بلاروس، روسیه سفید
بلژیک
بوسنی و هرزه گوین
بلغارستان
کرواسی
قبرس
جمهوری چک
دانمارک (از جمله قسمت ها و منطقه های وابسته برون مرزی)
استونی
فنلاند
فرانسه (از جمله قسمت ها و منطقه های وابسته برون مرزی)
گرجستان
آلمان
یونان
مجارستان
ایسلند
ایرلند
ایتالیا
قزاقستان
قرقیزستان
لتونی، لاتویا
لیختن اشتاین
لیتوانی
لوکزامبورگ
ماکائو، منطقه اداری خاص
مقدونیه
مالتا
مولداوی
موناکو
مونتنگرو
هلند (از جمله قسمت ها و منطقه های وابسته برون مرزی)
ایرلند شمالی
نروژ
پرتغال (از جمله قسمت ها و منطقه های وابسته برون مرزی)
رومانی
سان مارینو
صربستان
اسلوواکی
اسلوونی، اسلوونیا
اسپانیا
سوئد
سوئیس
تاجیکستان
ترکیه
ترکمنستان
اوکراین
ازبکستان
واتیکان، شهر واتیکان
بومی های کشورهای اروپایی که در زیر آمده است واجد شرایط شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی امسال نیستند: انگلیس، لهستان، و روسیه. انگلیس (بریتانیا) شامل این منطقه های وابسته است: جزیره آنگویلا، برمو

/ 2 نظر / 445 بازدید
نیکی

من متولد 1990 هستم و خودمو با پدر و مادرم ثبت نام کردم و بعد فهمیدم که فقط فرزندان زیر 21 می توانند با خانواده ثبت نام شوند. می خواستم بدونم من یا خانوادم حذف می شیم؟

....

یه سوال لاتاریو وقتی برنده شدی وضیعیت مستقر شدن در اونجا چطوریه؟ خونه، محل سکونت میدن؟ یا نه با سرمایه ی سنگین باید بری که خودت خونه بگیری؟ کلا چقدر هزینه واسه شخص برنده بر میداره؟ اگه ممکنه پاسخ بدید