اول فکر بعد صحبت

قبل از هر چیز می خوام از دوستانی که به ما اطمینان کردن و اطلاعاتشون رو در اختیار ما قرار دادن تشکر کنم و خواهشی که ازشون دارم این هست که سعی کنن با اولین ایمیلی که به ما فرستادن با همون ایمیل کار کنن و تمام جوابها رو Reply   کنن تا ما علاوه بر داشتن شماره کیس بتونیم زودتر به اطلاعاتشون دسترسی پیدا کنیم.

خواهش بعدی این هست که افرادی که با EMAIL: USAGCL@Yahoo.com   تماس میگیرن فقط جهت ثبت نام مراجعه کنن چون از این طریق به هیچ یک از سوالات جواب داده نخواهد شد. در ضمن باید این نکته رو هم اشاره کنم که ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت باید فقط یک بار انجام بشه و اگه این کار رو دوبار انجام بدید حق شرکت در قرعه کشی رو از دست خواهید داد.

لازم میدونم دلیل اینکه ما این کار رو با دریافت مبلغی انجام میدیم رو یک بار دیگه با مثالی توضیح بدم چون ظاهرا عده ای از دوستان متوجه نشدن و یا شاید هم نمیخوان متوجه بشن.

متاسفانه ما در داخل و خارج کشور هموطنان زیادی داریم که بدون اطلاع از موضوعی شروع به نظر دادن می کنن و یادشون رفته که خدا به هر انسان دو گوش ولی یک دهان داده. در چند سال اخیر این رسم به داخل Lottery هم سرایت کرده و هر کس که یک بار درست یا غلط ثبت نام رو انجام داده ادعای خدایی میکنه. و بهتر بود که این کار کمی ساماندهی بشه.

یادم میاد وقتی که در آنکارا بودیم خانم و آقایی با بچه شون در هتل ما بودن. زمانی که ویزای ما در هتل به دستمون رسید پاسپورتهای اونها هم اومد و ناگهان آقا شروع به داد و بیداد کرد. در پاسپورتشون مهر سیاه رنگ گردی خورده بود و نوشته بود که ویزاشون باطل هست. این بنده خداها تا سکته کامل چند قدمی بیشتر فاصله نداشتن. در این میان از هموطنان عزیز هم  در هتل تشریف داشتن و اظهار فضل میکردن.

یکی از اونها میگفت کسی که به پاسپورتش مهر گرد سیاه رنگ بخوره و این جملات رو هم روش بنویسه یعنی اینکه تا 10 سال حق ورود به آمریکا رو نداره بعدی میگفت حتما قبلا در آمریکا بوده و جنایتی کرده الانم اینا فهمیدن خلاصه همه یه چیزی میگفتن . آخر کار من بهش گفتم که آقا جان حاضری با ما بیای نیم ساعت بریم کافی نت بغل هتل گفت هر جا بخوای میریم فقط من باید بفهمم معنی این مهر یعنی چی؟ بعد از گشتن تو اینترنت متوجه شدیم که این ویزا ویزای قبلی هست و چون اونها یک سال کیسشون رو عقب انداخته بودن این مهر به ویزای قبلی شون خورده و ویزای جدید اونها قراره فردای همون روز به دستشون برسه و چون ما اونشب پرواز داشتیم ندونستیم که چی شد ولی بعدا در ایران به ما تلفن کردن و کلی هم تشکر که اگه اونروز ما با اونها به کافی نت نمیرفتیم و با توجه به اینکه اون آقا ده سال پیش در آمریکا یک بار تصادف کرده بود و بعلت گفته آقایون علما میترسید به سفارت بره و اونها میخواستن بدون گرفتن ویزا به ایران برگردن و مطمئنا سرنوشتشون عوض می شد .

این واقعا باعث تاسف هست که عده ای بدون فکر صحبت میکنن و فکر میکنن که تمام موارد رو میدونن ولی بعد از اینکه اشتباه کردن و قبول شدن و سر یک موضوع جزئی کیسشون رد شد اونوقت تا آخر عمر پشیمون میشن و به زمین و زمان فحش میدن.

تمامی این موارد حتی بعد از ورود به آمریکا هم اتفاق میفته و چه پولهایی که نادانسته از دستشون خارج می شه و دلیل اینکه ما سعی میکنیم در وبلاگ راجع به بعد از اومدن هم بنویسیم همین هست.

در یکی از کامنتهای پست قبلی این جمله نوشته شده " باید یه اسپانسر از آمریکا داشته باشید با عکس و مشخصات کاملش "  این هم یکی از دوستانی هست که لطف کردن و در وبلاگ ما اظهار فضل فرمودن در حالیکه در هیچ کجا چنین چیزی نوشته نشده و عکس اسپانسر حتی بعد از قبولی هم نیاز نیست ایشون یا اینگلیسیشون مشکل داره و یا اینکه موارد رو قاطی کردن.

ما در قبال کاری که انجام میدیم مبلغ قابل ملاحظه ای نمی گیریم و پول گرفتن در ازای انجام کار متاسفانه از مواردی هست که هنوز در ایران جا نیفتاده خوشبختانه تمام کسانی که از اروپا یا آمریکا ایمیل زدن و یا از طریق آگهی ها متوجه شدن این موضوع رو به راحتی قبول کردن و تشکر هم میکنن و به امید خدا اگه تمام دوستانی که از ایران ثبت نام میکنن قبول بشن و اینجا تشریف بیارن این موضوع رو کاملا درک خواهند کرد. ضمنا از کسانی که به خداشون دروغ نمی گن و در ایران زندگی میکنن و به خودشون میگن ایکاش ما پولش رو داشتیم و می تونستیم ثبت نام کنیم حتما مجانی ثبت نام میکنیم.

  

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ٧:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱۳
تگ ها :