حتما" بخونید (ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا برای سال 2010)

به نام خداوند بخشنده مهربان که از اولین روزی که فکر مهاجرت به سر تک تک ما زد یار و یاور ما بوده و یک لحظه هم از حال ما غافل نبوده.

ضمن عرض تبریک به مناسبت عید سعید فطر، همه ما ماهی پر برکت رو پشت سر گذاشتیم که امیدوارم تونسته باشه در ما تحولی بوجود بیاره و هر چه بیشتر ما رو بخدای خودمون نزدیک کنه هر چند امسال این ماه برای ما خیلی زود گذشت ولی خوشبختانه ما تونستیم در این مدت کم دوستان زیادی رو بشناسیم که شناختنشون خالی از لطف نبود.

در مرکز لس آنجلس با بنیادی آشنا شدیم به اسم بنیاد ایمان که هر روز مراسم افطار به پا بود و میتونست یاد ایران و شبهای دعا و وقت افطار رو برامون زنده کنه. مردمی که تو این ینگه دنیا برای عبادت خداشون میان، مثل ایران نمی تونن صبح بعد از شبهای احیاء دو ساعت  دیرتر به سر کاراشون برن و حتی در مورد جوونها باید گفت که به جای کلابهای پر زرق و برق لس آنجلس راز و نیاز با خدا رو انتخاب کردن.

باید در یک کلام بگم ایمانی که در این مردم دیدم در هیچ کدوم از مسجدهای ایران ندیده بودم و حالا دونستم که در ایران از خدا هم بت درست کردن و خدا رو به معنی واقعی اونی که هست کسی نمیشناسه.

واقعیتش قصدم از نوشتن اصلا" چیزهایی که نوشتم نبود فقط میخواستم عید فطر رو تبریک بگم در واقع سخن اصلی چیز دیگه ای هست که بعد از کلی کلنجار رفتن تصمیم گرفتیم به نوشتنش و امیدوارم خیر باشه.

همونطور که شما دوستان میدونید ثبت نام لاتاری امسال شروع شده و مطابق سالهای قبل سوالها دوباره و چند باره مطرح میشن ولی در این میان متاسفانه عده ای هستن که بدون دونستن اطلاعات کافی نظر میدن و حتی با قیمتهای بالا در طول سال ثبت نام میکنن.

با قویتر شدن ما اصحاب لاتاری و بعد از اینکه  از پیچ و خم خیلی از سوالها گذشتیم و میشه گفت تقریبا به جواب اکثر اونها هم رسیدیم خوندن مطالبی که پایه درستی نداره و بیشتر مردم رو گمراه میکنه یه کم عذاب آوره.

برای مثال ایمیلهای زیادی داشتیم که عده زیادی با دریافت کردن ایمیلهایی به اسم برنده شدن در لاتاری پولهایی رو به حساب عده ای ریختن که اصلا پایه درستی نداشته و همینطور از طریق یکی از دوستان متوجه شدیم که پای ایمیلهای اسپم در ایران باز شده و در قبال مبالغی ایمیل ایرانی ها رو به شرکتهایی فروختن که این زمینه کلاهبرداری رو بیشتر کرده.

عده ای هم قول ثبت نام دادن و یا به کل ثبت نام نکردن و یا اینکه بعد از قبولی فرد مورد نظر مبالغ بیشتری رو در قبال دادن فرم ها و مراحل مختلف خواستار شدن.

از این مسائل تا دلتون بخواد هست و متاسفانه خیلی ها به دام افتادن.

از روز اولی که شروع به نوشتن این وبلاگ کردیم تا امروز قصد ما دادن اطلاعاتی بوده که خودمون به درست بودن اونها ایمان داشتیم و سعی کردیم این اطلاعات کامل و بدون هیچ چشمداشتی باشه.

واقعیت این هست که در مورد ثبت نام لاتاری در ایران و حتی در اینجا مشکلاتی وجود داره که اگه بخوایم از چشم قوانینه ایران نگاه کنیم خیلی ساده و قابل گذشت هست ولی از نظر قوانینه اینجا غیر قابل گذشت و حتی در بسیاری از موارد مجبور به رد شدن کیس شده. برای مثال برای یکی از برندگان لاتاری فقط به علت اشتباه بودن تاریخ تولد از گرفتن گرین کارت محروم شد و یا در مورد دیگه نگرفتن عکس کودکی که تازه به دنیا اومده در هنگام ثبت نام مشکلات زیادی تولید شد و صدها مورد دیگه.

پس اولین مورد پر کردن فرم هست دومین مورد مسئله اداره پست ایران و در کل فرهنگ پستی ایران هست . امکان نرسیدن و گم شدن نامه های ارسالی وجود داره و در یک مورد هم برای من نوشته بودن که بچه همسایه پایینشون نامه رو پیدا کرده و پاره کرده و فرمی برای ارسال نداشتن. مورد بعدی عکسها و اندازه اونهاست که امسال تغییر جزئی در اون هست. مورد چهارم سرعت اینترنت پایین در ایران هست که البته این مورد باعث سوء استفاده یک عده شده. مثلا در یک سایتی نوشتن "آیا میدانید که اگر اینترنت شما در هنگام ثبت نام قطع شود چقدر از شانس شما در قبولی کم شده؟" ویا از این قبیل و همینطور خانواده هایی که در همین آمریکا میخوان برای دوستانشون اقدام  کنن و روشش رو نمی دونن و اسیر وکیلهایی میشن که گاها حدود 3000 دلار از اونها پول میگیرن.

با تمام این تفاسیر ما تصمیم گرفتیم که در قبال مبلغ نا چیزی این کار رو انجام بدیم و این پول رو هم میگیریم برای اینکه ارزش کاری که انجام میدیم معلوم بشه. البته ما ایرانی ها ضرب المثلی داریم که میگه هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری ولی باید بگم در این وبلاگ شما با پول کم آش بیشتر و مطمئن تری میخورید.

حسن این کار در این هست که اولا مشکل آدرس پستی حل میشه دوما وبلاگ شناسنامه ای هست برای اعتماد شما، سوما ما میتونیم در مشکلات بعدی سفارت کمکی کرده باشیم و چهارما یک گروه کامل قابل اعتماد ایجاد کنیم که حرفها و اطلاعات غلط در اون سانسور شده.

دوستانی که در ایران و یا در هر کجای دنیا هستند می تونن از این طریق برای لاتاری اقدام کنن و از دست هزینه گذاف و نا معقول وکیلها هم نجات پیدا کنن.

البته بحث این موضوع جداست و دوستان میتونن با ایمیل USAGCL@Yahoo.com  تماس بگیرن و  اطلاعات مورد نیازشون رو درخواست کنن.

امیدوارم که با حمایت شما بتونیم راه درست رو به همه نشون بدیم و واقعا با طناب کسانی داخل چاه بیفتیم که مطمئن باشیم پاره نمیشه.

برای بار دیگه گفتن این مطلب خالی از لطف نیست که ثبت نام لاتاری مجانی هست و ما در این وبلاگ روش اون رو در سالهای قبل نوشتیم. قبول این کار صرفا به علت ایمیلهایی هست که داشتیم و همینطور علتهایی که در بالا ذکر شد.

 

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱٢
تگ ها :