مهمترین توشه’ مهاجرت

واقعا" مهمترین چیزی که باید به آمریکا بیاریم چی هست؟ خیلی ها میگن اراده خیلی ها اعتقاد به (هر چه پیش آید خوش آید) دارن و یه تعدادی هم میگن جیب پر پول.

به نظر من نه تنها برا اومدن به امریکا بلکه برای زنده بودن و زندگی کردن مهمترین توشه هدف هست. حالا این وقتی بیشتر معنی پیدا میکنه که مهاجرت هم همراهش میاد، مطمئنا" خیلی ها برای تصمیم گرفتن به مهاجرت مشکل دارن، این مهاجرت می تونه رفتن به یه شهر، رفتن به خونه آشنا ها و در چهارچوب بزرگتر رفتن به یک کشور و گذشتن از دریاها باشه.

 همه اینها خوب هست ولی بدون داشتن هدف معنی نداره. خیلی از کسایی که به آمریکا مهاجرت میکنن در ایران برای خودشون کار، زندگی، دوستان کافی و شاید هم آینده ای خوب دارن ولی تصمیم میگیرن که مهاجرت کنن، ولی آیا واقعا هدفی دارن؟

بعضی ها معتقدا" بعد از اومدن اینجا هدف هم بالاخره مشخص میشه و .... . بهتره یه کم با دید باز به مسئله نگاه کنیم.

از روزی که شما وارد آمریکا میشید تا روزی که به شرایطی برسید که در حال حاضر در ایران دارید شاید سالها طول بکشه و اگر تمام این مدت بدون هدف بوده باشید فقط یک دور باطل زدید + یاد گرفتن یک زبان خارجی + یه فرهنگ خارجی، و این رو هم میگم که اگر بتونید در عرض یک سال فقط بدونید که هدفتون در اینجا چی هست و تصمیم بگیرید برای رسیدن به هدفتون باید بهتون تبریک گفت. اینجا راه خیلی برای شروع کردن باز هست ولی اینکه چه چیزی رو شروع کنید و با تمام تغییر ها چطور کنار بیاید قسمت مهم مسئله هست.

روزای اول شاید خیلی تلاش کنید که شرایط رو مثل ایران برای خودتون آماده کنید ولی این رو باید باور کنید که تنها و تنها راه نجات شما زمان هست و هر تلاشی بکنید بدون گذشت زمان، شما به شرایطی که در ایران داشتید نخواهید رسید.

اگه یه کم فکر کنید فرمول ساده ای هست شما 5 یا شاید 10 سال قبل شرایط رسیدن به آمریکای امروز رو داشتید که حالا تازه پا به 10 سال قبل می زارید زبان هم یک مشکل هست و دوستان و آشناهایی که داشتید ولی حالا فقط خودتون هستید و زور بازوتون و فکرو مهمتر از همه هدفتون. باید یک بار دیگه بسازید اونهایی رو که قبلا" ساخته بودید و این سخت هست ولی شیرین و اینبار با تجربه ای بهتر پس مسلما" شما راه 10 ساله رو زودتر سپری خواهید کرد.

دوست دارم راجع به این موضوع و هدفتون بیشتر فکر کنید و هر وقت داشتید دیوونه میشدید این یادتون بیاد که زمان باید سپری بشه.

شاد و خوش باشید و قوی....

تا بعد......

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ٤:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢۸
تگ ها :