چه ماشینی و چطور بخریم؟

میخوام پست امروز رو در مورد ماشین خریدن و پول آوردن به آمریکا بنویسم البته نمی دونم چقدر مفید باشه چون اگه بخوام حرف دلم رو بگم این هست که متاسفانه وقتی از کسایی که اینجا هستن سوالی میکنی در جواب همه چیز می شنوی غیر از جواب سوالی که پرسیدی. 

 نمی دونم شایدم این نتیجه اینجا موندن باشه و چند سال بعد ما هم شروع کنیم به بیمورد صحبت کردن این نظر من بود و امیدوارم کسی ناراحت نشه البته بعضی چیزا هست که درسته و ما نمی تونیم درک کنیم.

 اینا رو گفتم که یکی از چیزایی که هنوز من نمی تونم قبول کنم ولی عملا درست هست رو در مورد ماشین خریدن براتون بگم. (در ایران ماشین سرمایه هست ولی در آمریکا به ماشین نمیشه به شکل سرمایه نگاه کرد) یعنی روز به روز قیمت ماشین کم میشه و شما ارزونتر ماشینتون رو خواهید فروخت. مشکل اصلی از همین طرز تفکر به وجود میاد.

 اینجا دو جور میشه ماشین خرید مورد اول مثل ایران هست که کل پول رو پرداخت میکنید و ماشین رو با سندش تحویل می گیرید ولی اینجا دوتا اشکال هست یکی فروختن ماشین که نسبتا سخته و دوم اینه که شما نمیتونید با خرید ماشین امتیاز کردیت خودتون رو زیاد کنید یا حتی بسازید.گفتنش سخته ولی حقیقت داره، در واقع آمریکا کشوری هست که شما باید در اون قرض داشته باشید تا بتونید امتیاز کردیت خوب داشته باشید البته درستش اینه که قرض داشته باشید و بدهیاتون رو به موقع بدید و از قضا ماشین بهترین چیزی هست که شما میتونید با اون کردیت خودتون رو بسازید.

اینجا به قرض کردن ماشین میگن lease کردن معنیش هم این هست که شما برای یه مدت معین که معمولا 3 سال هست هر ماه یه پولی میدید و بعد از سه سال یا ماشین رو تحویل میدید و یا باقیمانده پول ماشین رو به قیمت روز میدید و ماشین رو میخرید، قبل از خرید ماشین حتما در مورد این قضیه تحقیق کنید و روی کاغذ حساب کنید بیشتر وقتا ارزش داره به جای اینکه  شما ماشینی رو نقدا بخرید و بعدا مجبور بشید براش خرج کنید. اما در مورد ماشین و نوعش پیشنهاد من این هست که یا تویوتا بخرید و یا هوندا که هم مصرفشون خوبه و هم خرجشون کمتر البته این بستگی به خودتون هم داره مثلا هیچ وقت راحتی که در مرسدس هست در هوندا یا تویتا نیست در واقع بستگی داره که چه جور ماشینی میخواید و چیا براتون مهمه ضمنا لکسس هم ماشینه خوب ولی ماشین  نسبتا گرونی هست فقط سعی کنید به مایلیج ماشین خیلی دقت کنید و با سال ساخت ماشین حتما مقایسه کنید و یه کمم مهندسی به خرج بدید.

اینجا به قول خودمون کیلومتر شمار ماشین همیشه درسته و واقعی هست و میشه بهش اعتماد کرد. یه جمله مهم هم که باید بگم این هست که در آمریکا کسی به شما دروغ نمیگه فقط بعضی چیزها رو نمیگه که شما باید خودتون کشف کنید و بپرسید و اگه قرارداد هست پا ورقی ها رو کامل بخونید و دقت کنید چون همه چیز رو نوشتن فقط شاید کامل نگن بنابراین از دروغ گفتن کسی نترسید فقط راجع به همه چیز تحقیق کنید البته اگه خسته نشید.

خیلی دوست داشتم راجع به پول آوردن هم بنویسم ولی واقعا وقت ندارم سوالاتتون رو در قسمت پیشنهادها بنوسید تا در پست بعدی کامل بتونم بنویسم.

 

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٥
تگ ها :