جشن مهرگان در لس آنجلس

ایرانی هایی که در آمریکا زندگی میکنن معمولا همه ساله جشنهای مختلفی رو برگزار میکنند که یکی از این جشنها جشن مهرگان هست که امسال در 11 و 12 اکتبر برگزار شد و تقریبا بیشتر ایرانی ها در اون شرکت میکنن. این جشن پایه های قوی فرهنگی و تاریخی زیادی داره که میتونید از طریق اینترنت به اونها دسترسی پیدا کنید.

 امسال و به لطف خدا ما هم در این جشن شرکت کردیم و من تعدادی هم عکس گرفتم که می تونید اونها رو ببینید.

امیدوارم بیشتر کسانی که امسال در قرعه کشی شرکت کردند هم سال بعد در این جشن شرکت کنن و جامعه ایرانیان لس آنجلس هر چه بیشتر و بیشتر بشه.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢۱
تگ ها :


با تشکر از اعتماد شما عزیزان

با تشکر از تمامی دوستانی که چه از طریق ایمیل و چه از طریق وبلاگ با ما تماس گرفتن لازم هست که چند مورد رو در رابطه با مدارکی که میفرستن اشاره کنیم.

چند نفر از دوستان عکسهایی رو که فرستادن یا عکس سال قبل هست و یا اندازش از 600*600 پیکسل کمتر  است. عکسی رو که میفرستید حتما باید از اندازه گفته شده بزرگتر باشه. هیچ کدام از عکسهای کوچکتر قابل تبدیل به اندازه مورد نیاز نیست حتی 599*599 چون اداره ایمیگریشن از روی عکس شما تشخیص خواهند داد که یک بار شرکت کردید یا دوبار.

ایمیلهایی که با نام لاتاری به شما فرستاده میشه دو دسته هستند یا وعده پولی رو به شما میدن که این موضوع مطمئنا دروغ هست و به ما هم ربطی نداره ولی در مورد مواردی که برای لاتاری گرین کارت فرستاده شده حتما باید اطمینان کافی رو پیدا کنید و اگر نیاز شد برای ما بفرستید تا در موردش تحقیق کنیم.

آدرس داده شده می تونه هم آدرس شما در آمریکا باشه و هم در ایران و یا اینکه ما برای شما آدرس بدیم.

حداقل مدرک مورد نیاز برای شرکت در لاتاری دیپلم هست یعنی 12 سال باید درس خوانده باشید و دیپلم هم داشته باشید. ضمنا نیازی به فرستادن اسکن دیپلم برای ما نیست.

یک بار دیگه از اعتماد شما ممنونیم .

در مورد وبلاگ و با توجه به این که قصد داریم تک تک مواردی رو که یک مهاجر بعد از ورودش به امریکا باید انجام بده بنویسیم نیاز به یک سایت گسترده هست ولی متاسفانه الان فرصتش نیست چون این وب سایت نیاز به جستجوی دقیق بعضی مطالب داره. مثلا در مورد نوع اینکه چطور باید پول رو به بانک گذاشت چندین مطلب هست که باید تمام جوانبش گفته بشه ولی مطمئن هستم که جواب خیلی از سوالها رو خواهد داد.

امیدوارم که به کمک خداوند بتونیم این وب سایت رو برای سال آینده راه اندازی کنیم البته با کمک شما و سفرنامه های بعد از رسیدن به آمریکا.

 

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ٦:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱٧
تگ ها :


مبلغ ثبت نام لاتاری گرین کارت امریکا

با توجه به سوالاتی که راجع به مبلغ ثبت نام میشه و عده ای قبل از دادن مشخصات بیشتر در مورد مبلغ ثبت نام سوال می کنن و ما هم مجبور هستیم یک ایمیل اضافی هم به همین دلیل بزنیم؛ بهتر دونستیم نسبت به اعلام اون از طریق وبلاگ اقدام کنیم.

متقاضیان داخل ایران

مبلغ ثبت نام

تعداد تقاضانامه (application)

وضعیت تاهل

15000 تومان

1

مجرد

30000 تومان

2

متاهل

توضیحات : به ازای هر فرزند کمتر از 21 سال 10000 تومان و به ازای هر فرزند بین 18 تا 21 سال به علت افزایش شانس قبولی به 3 برابر 15000 تومان دریافت خواهد شد.

 

متقاضیان خارج از ایران

مبلغ ثبت نام

تعداد تقاضانامه (application)

وضعیت تاهل

25 دلار

1

مجرد

50 دلار

2

متاهل

توضیحات : به ازای هر فرزند کمتر از 21 سال 15 دلار و به ازای هر فرزند بین 18 تا 21 سال به علت افزایش شانس قبولی به 3 برابر 25 دلار دریافت خواهد شد.

 

در مورد قیمتها قضاوت بعهده خود شماست و اگر افرادی هستند که بعد از تحقیق و مقایسه قیمت ها به این نتیجه رسیدند که هنوز قیمتها بالاست به نظر من بهتر هست که اصلا فکر اومدن به آمریکا رو از ذهنشون بیرون کنن. البته به دو دلیل اول اینکه احتمال پر کردن اشتباه فرم ها هست و بعد از قبولی یک عمر خودشون رو سرزنش خواهند کرد و دوم اینکه این مبلغ در آمریکا فقط پول یک وعده نهار و شام هست و اونها مطمئنا در روزهای اول نمیتونن سختی های اولیه رو تحمل کنن.

در ضمن به افرادی که 10 نفر از دوستان یا اعضای فامیلشون با REFERRAL CODE اونها ثبت نام بکنند هزینه ثبت نام اونها برگردانده خواهد شد. 

من فکر میکنم که مبلغ پایین ثبت نام بتونه نشان دهنده این باشه که هدف ما کمک به پر کردن فرمها به صورت درست هست. هر چند من اعتقاد دارم ارزش این کار خیلی بیشتر از مبلغی هست که دریافت میشه.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱٥
تگ ها :


اول فکر بعد صحبت

قبل از هر چیز می خوام از دوستانی که به ما اطمینان کردن و اطلاعاتشون رو در اختیار ما قرار دادن تشکر کنم و خواهشی که ازشون دارم این هست که سعی کنن با اولین ایمیلی که به ما فرستادن با همون ایمیل کار کنن و تمام جوابها رو Reply   کنن تا ما علاوه بر داشتن شماره کیس بتونیم زودتر به اطلاعاتشون دسترسی پیدا کنیم.

خواهش بعدی این هست که افرادی که با EMAIL: USAGCL@Yahoo.com   تماس میگیرن فقط جهت ثبت نام مراجعه کنن چون از این طریق به هیچ یک از سوالات جواب داده نخواهد شد. در ضمن باید این نکته رو هم اشاره کنم که ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت باید فقط یک بار انجام بشه و اگه این کار رو دوبار انجام بدید حق شرکت در قرعه کشی رو از دست خواهید داد.

لازم میدونم دلیل اینکه ما این کار رو با دریافت مبلغی انجام میدیم رو یک بار دیگه با مثالی توضیح بدم چون ظاهرا عده ای از دوستان متوجه نشدن و یا شاید هم نمیخوان متوجه بشن.

متاسفانه ما در داخل و خارج کشور هموطنان زیادی داریم که بدون اطلاع از موضوعی شروع به نظر دادن می کنن و یادشون رفته که خدا به هر انسان دو گوش ولی یک دهان داده. در چند سال اخیر این رسم به داخل Lottery هم سرایت کرده و هر کس که یک بار درست یا غلط ثبت نام رو انجام داده ادعای خدایی میکنه. و بهتر بود که این کار کمی ساماندهی بشه.

یادم میاد وقتی که در آنکارا بودیم خانم و آقایی با بچه شون در هتل ما بودن. زمانی که ویزای ما در هتل به دستمون رسید پاسپورتهای اونها هم اومد و ناگهان آقا شروع به داد و بیداد کرد. در پاسپورتشون مهر سیاه رنگ گردی خورده بود و نوشته بود که ویزاشون باطل هست. این بنده خداها تا سکته کامل چند قدمی بیشتر فاصله نداشتن. در این میان از هموطنان عزیز هم  در هتل تشریف داشتن و اظهار فضل میکردن.

یکی از اونها میگفت کسی که به پاسپورتش مهر گرد سیاه رنگ بخوره و این جملات رو هم روش بنویسه یعنی اینکه تا 10 سال حق ورود به آمریکا رو نداره بعدی میگفت حتما قبلا در آمریکا بوده و جنایتی کرده الانم اینا فهمیدن خلاصه همه یه چیزی میگفتن . آخر کار من بهش گفتم که آقا جان حاضری با ما بیای نیم ساعت بریم کافی نت بغل هتل گفت هر جا بخوای میریم فقط من باید بفهمم معنی این مهر یعنی چی؟ بعد از گشتن تو اینترنت متوجه شدیم که این ویزا ویزای قبلی هست و چون اونها یک سال کیسشون رو عقب انداخته بودن این مهر به ویزای قبلی شون خورده و ویزای جدید اونها قراره فردای همون روز به دستشون برسه و چون ما اونشب پرواز داشتیم ندونستیم که چی شد ولی بعدا در ایران به ما تلفن کردن و کلی هم تشکر که اگه اونروز ما با اونها به کافی نت نمیرفتیم و با توجه به اینکه اون آقا ده سال پیش در آمریکا یک بار تصادف کرده بود و بعلت گفته آقایون علما میترسید به سفارت بره و اونها میخواستن بدون گرفتن ویزا به ایران برگردن و مطمئنا سرنوشتشون عوض می شد .

این واقعا باعث تاسف هست که عده ای بدون فکر صحبت میکنن و فکر میکنن که تمام موارد رو میدونن ولی بعد از اینکه اشتباه کردن و قبول شدن و سر یک موضوع جزئی کیسشون رد شد اونوقت تا آخر عمر پشیمون میشن و به زمین و زمان فحش میدن.

تمامی این موارد حتی بعد از ورود به آمریکا هم اتفاق میفته و چه پولهایی که نادانسته از دستشون خارج می شه و دلیل اینکه ما سعی میکنیم در وبلاگ راجع به بعد از اومدن هم بنویسیم همین هست.

در یکی از کامنتهای پست قبلی این جمله نوشته شده " باید یه اسپانسر از آمریکا داشته باشید با عکس و مشخصات کاملش "  این هم یکی از دوستانی هست که لطف کردن و در وبلاگ ما اظهار فضل فرمودن در حالیکه در هیچ کجا چنین چیزی نوشته نشده و عکس اسپانسر حتی بعد از قبولی هم نیاز نیست ایشون یا اینگلیسیشون مشکل داره و یا اینکه موارد رو قاطی کردن.

ما در قبال کاری که انجام میدیم مبلغ قابل ملاحظه ای نمی گیریم و پول گرفتن در ازای انجام کار متاسفانه از مواردی هست که هنوز در ایران جا نیفتاده خوشبختانه تمام کسانی که از اروپا یا آمریکا ایمیل زدن و یا از طریق آگهی ها متوجه شدن این موضوع رو به راحتی قبول کردن و تشکر هم میکنن و به امید خدا اگه تمام دوستانی که از ایران ثبت نام میکنن قبول بشن و اینجا تشریف بیارن این موضوع رو کاملا درک خواهند کرد. ضمنا از کسانی که به خداشون دروغ نمی گن و در ایران زندگی میکنن و به خودشون میگن ایکاش ما پولش رو داشتیم و می تونستیم ثبت نام کنیم حتما مجانی ثبت نام میکنیم.

  

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ٧:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱۳
تگ ها :


حتما" بخونید (ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا برای سال 2010)

به نام خداوند بخشنده مهربان که از اولین روزی که فکر مهاجرت به سر تک تک ما زد یار و یاور ما بوده و یک لحظه هم از حال ما غافل نبوده.

ضمن عرض تبریک به مناسبت عید سعید فطر، همه ما ماهی پر برکت رو پشت سر گذاشتیم که امیدوارم تونسته باشه در ما تحولی بوجود بیاره و هر چه بیشتر ما رو بخدای خودمون نزدیک کنه هر چند امسال این ماه برای ما خیلی زود گذشت ولی خوشبختانه ما تونستیم در این مدت کم دوستان زیادی رو بشناسیم که شناختنشون خالی از لطف نبود.

در مرکز لس آنجلس با بنیادی آشنا شدیم به اسم بنیاد ایمان که هر روز مراسم افطار به پا بود و میتونست یاد ایران و شبهای دعا و وقت افطار رو برامون زنده کنه. مردمی که تو این ینگه دنیا برای عبادت خداشون میان، مثل ایران نمی تونن صبح بعد از شبهای احیاء دو ساعت  دیرتر به سر کاراشون برن و حتی در مورد جوونها باید گفت که به جای کلابهای پر زرق و برق لس آنجلس راز و نیاز با خدا رو انتخاب کردن.

باید در یک کلام بگم ایمانی که در این مردم دیدم در هیچ کدوم از مسجدهای ایران ندیده بودم و حالا دونستم که در ایران از خدا هم بت درست کردن و خدا رو به معنی واقعی اونی که هست کسی نمیشناسه.

واقعیتش قصدم از نوشتن اصلا" چیزهایی که نوشتم نبود فقط میخواستم عید فطر رو تبریک بگم در واقع سخن اصلی چیز دیگه ای هست که بعد از کلی کلنجار رفتن تصمیم گرفتیم به نوشتنش و امیدوارم خیر باشه.

همونطور که شما دوستان میدونید ثبت نام لاتاری امسال شروع شده و مطابق سالهای قبل سوالها دوباره و چند باره مطرح میشن ولی در این میان متاسفانه عده ای هستن که بدون دونستن اطلاعات کافی نظر میدن و حتی با قیمتهای بالا در طول سال ثبت نام میکنن.

با قویتر شدن ما اصحاب لاتاری و بعد از اینکه  از پیچ و خم خیلی از سوالها گذشتیم و میشه گفت تقریبا به جواب اکثر اونها هم رسیدیم خوندن مطالبی که پایه درستی نداره و بیشتر مردم رو گمراه میکنه یه کم عذاب آوره.

برای مثال ایمیلهای زیادی داشتیم که عده زیادی با دریافت کردن ایمیلهایی به اسم برنده شدن در لاتاری پولهایی رو به حساب عده ای ریختن که اصلا پایه درستی نداشته و همینطور از طریق یکی از دوستان متوجه شدیم که پای ایمیلهای اسپم در ایران باز شده و در قبال مبالغی ایمیل ایرانی ها رو به شرکتهایی فروختن که این زمینه کلاهبرداری رو بیشتر کرده.

عده ای هم قول ثبت نام دادن و یا به کل ثبت نام نکردن و یا اینکه بعد از قبولی فرد مورد نظر مبالغ بیشتری رو در قبال دادن فرم ها و مراحل مختلف خواستار شدن.

از این مسائل تا دلتون بخواد هست و متاسفانه خیلی ها به دام افتادن.

از روز اولی که شروع به نوشتن این وبلاگ کردیم تا امروز قصد ما دادن اطلاعاتی بوده که خودمون به درست بودن اونها ایمان داشتیم و سعی کردیم این اطلاعات کامل و بدون هیچ چشمداشتی باشه.

واقعیت این هست که در مورد ثبت نام لاتاری در ایران و حتی در اینجا مشکلاتی وجود داره که اگه بخوایم از چشم قوانینه ایران نگاه کنیم خیلی ساده و قابل گذشت هست ولی از نظر قوانینه اینجا غیر قابل گذشت و حتی در بسیاری از موارد مجبور به رد شدن کیس شده. برای مثال برای یکی از برندگان لاتاری فقط به علت اشتباه بودن تاریخ تولد از گرفتن گرین کارت محروم شد و یا در مورد دیگه نگرفتن عکس کودکی که تازه به دنیا اومده در هنگام ثبت نام مشکلات زیادی تولید شد و صدها مورد دیگه.

پس اولین مورد پر کردن فرم هست دومین مورد مسئله اداره پست ایران و در کل فرهنگ پستی ایران هست . امکان نرسیدن و گم شدن نامه های ارسالی وجود داره و در یک مورد هم برای من نوشته بودن که بچه همسایه پایینشون نامه رو پیدا کرده و پاره کرده و فرمی برای ارسال نداشتن. مورد بعدی عکسها و اندازه اونهاست که امسال تغییر جزئی در اون هست. مورد چهارم سرعت اینترنت پایین در ایران هست که البته این مورد باعث سوء استفاده یک عده شده. مثلا در یک سایتی نوشتن "آیا میدانید که اگر اینترنت شما در هنگام ثبت نام قطع شود چقدر از شانس شما در قبولی کم شده؟" ویا از این قبیل و همینطور خانواده هایی که در همین آمریکا میخوان برای دوستانشون اقدام  کنن و روشش رو نمی دونن و اسیر وکیلهایی میشن که گاها حدود 3000 دلار از اونها پول میگیرن.

با تمام این تفاسیر ما تصمیم گرفتیم که در قبال مبلغ نا چیزی این کار رو انجام بدیم و این پول رو هم میگیریم برای اینکه ارزش کاری که انجام میدیم معلوم بشه. البته ما ایرانی ها ضرب المثلی داریم که میگه هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری ولی باید بگم در این وبلاگ شما با پول کم آش بیشتر و مطمئن تری میخورید.

حسن این کار در این هست که اولا مشکل آدرس پستی حل میشه دوما وبلاگ شناسنامه ای هست برای اعتماد شما، سوما ما میتونیم در مشکلات بعدی سفارت کمکی کرده باشیم و چهارما یک گروه کامل قابل اعتماد ایجاد کنیم که حرفها و اطلاعات غلط در اون سانسور شده.

دوستانی که در ایران و یا در هر کجای دنیا هستند می تونن از این طریق برای لاتاری اقدام کنن و از دست هزینه گذاف و نا معقول وکیلها هم نجات پیدا کنن.

البته بحث این موضوع جداست و دوستان میتونن با ایمیل USAGCL@Yahoo.com  تماس بگیرن و  اطلاعات مورد نیازشون رو درخواست کنن.

امیدوارم که با حمایت شما بتونیم راه درست رو به همه نشون بدیم و واقعا با طناب کسانی داخل چاه بیفتیم که مطمئن باشیم پاره نمیشه.

برای بار دیگه گفتن این مطلب خالی از لطف نیست که ثبت نام لاتاری مجانی هست و ما در این وبلاگ روش اون رو در سالهای قبل نوشتیم. قبول این کار صرفا به علت ایمیلهایی هست که داشتیم و همینطور علتهایی که در بالا ذکر شد.

 

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱٢
تگ ها :