شاید یه کم نفرت

می دونم که مدت زیادی از پست قبلی میگذره و باید بگم که دلیلش هم میتونه همون پست قبلی باشه. یه مدته که واقعا سر در گم هستیم شاید به مرحله دوم اومدن به آمریکا که همون نفرت از امریکا هست رسیدیم. امروزا کار خیلی کم شده و از شانس ماها اقتصاد آمریکا هم اوضاعش حسابی خرابه. برای من خیلی جالب هست که تو کشوری با این عظمت وقتی یک جمله در موردش میگن در همه جاش صدق میکنه مثلا میگن کار کم پیدا میشه، معنیش این هست که در کل آمریکا موقعیت کاری کم شده.

من فکر میکنم دلیل اصلیش اقتصاد سالم هست و مدیریت کم نظیری که در کل کشور برقراره. دلم خیلی برای ایران میسوزه که مفت داریم از دستش میدیم و خودمون هم نمیدونیم. هر چقدر که آدم بیشتر در آمریکا زندگی میکنه بیشتر متوجه چیزایی که در ایران از دستش دادیم میشه.

اینجا اگه کسی میخواد موفق بشه باید سخت کار کنه ولی در ایران اگه از یه جایی پول بیاری و خودت فقط یه کم استعداد داشته باشی میتونی پول خوبی بدست بیاری البته باید یه اعصاب فولادی هم داشته باشی تا به چرت و پرت اداره ها و حتی مردم گوش کنی.

وقتی از ایران برگشتیم برای من ابهت آمریکا اون ابهتی که اول داشتیم میومدیم رو نداشت ولی از اینکه دوباره احساس میکردم آدم هستم و بهم احترام میذارن خیلی خوشحال بودم از اینکه دیگه مجبور نبودم صدای بوق ماشینا و صدای احمقانه کسایی رو که تو خیابون میزدن تو سرشون و به خیال خودشون عزاداری میکردن رو بشنوم، دیگه مجبور نبودم هر هفته کفشام رو تمیز کنم و برای خریدن یه پیراهن ساده به فروشنده التماس کنم که اونو یه بار بپوشم. ولی ناراحت بودم از اینکه وطنم رو با تمام حس قشنگش، مردمم رو با فرهنگی که باهاش بزرگ شدم و کوههای سهند و سبلان و دوستهام رو که برام حالا دیگه تبدیل به خاطره شدن رو ترک کنم.

چرا باید نتونم با تمام این خوبیها و مشکلات حل شده پیش مردمم زندگی کنم. چرا هیچکس نمیفهمه که درد ایران فقط و فقط از نبود مدیریت صحیح هست و بس.

آمریکا خوب هست اگر وطنی نداشته باشید، یعنی اینطور بگم که اگر به جایی و کسی تعلق نداشته باشید.

مردم اینجا عشق رو دوست داشتن رو و حتی کمک کردن رو خیلی متفاوت از چیزی که در فرهنگ ما هست ابراز میکنن و فهمیدن و درک کردن این موضوع زمان میبره. عاشق شدن و زندگی رو شروع کردن در  آمریکا معنی و مفهوم دیگه ای داره، واقعا ماها چقدر راضی هستیم بچه هامون با این فرهنگ بزرگ بشن؟ واقعا میتونیم تحمل کنیم؟

ولی چیزی که هست آزادی از نوع ایرانیه، از دید کسی که در آمریکا زندگی میکنه آزادی مالی وجود نداره یعنی یک سری قدرتهای مالی و سیاسی همه مردم رو در خودشون حل کردن ولی با دادن رفاه نسبی و البته منطقی.

نمیدونم باید چی بگم این روزا به قول سعید یه کم تعطیل بودم  ولی در اولین فرصت بازم سعی میکنم که بنویسم، کامنت یادتون نره

  
نویسنده : US GREEN CARD LOTTERY REGISTRATION GROUP ; ساعت ۱:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱۳
تگ ها :